r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ruszają zapisy do testów Skype Translator

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

O Skype Translator po raz pierwszy pisaliśmy pod koniec maja tego roku. Od tamtego czasu Microsoft niewiele wspominał o swoim nowym projekcie. Aż do wczoraj kiedy to ruszyła możliwość zapisania się do wersji preview.

Skype Translator ma pomóc w łamaniu barier językowych i komunikacji z osobami władającymi innymi, niezrozumiałymi dla nas językami. Podczas rozmowy na żywo tłumaczy wypowiedziane zdania na tekst, a następnie odczytuje je za pomocą syntezatora mowy. Jak to wygląda w praktyce możemy zobaczyć na poniższym filmie, bądź też przekonać się samemu zapisując się do testów.

r   e   k   l   a   m   a

Na stronie Skype Translator Preview możemy zgłosić swój udział. Wystarczy podać adres mailowy oraz wypełnić krótką ankietę. Oczywiście nie jest to jednoznaczne z dostępem do testowej wersji Skype Translator. Nie znamy dokładnej daty startu usługi. Wiadomo jak na razie, że w pierwszej kolejności będą mogli z niej skorzystać posiadacze komputerów i tabletów z Windows 8. Microsoft chwali się również wsparciem dla 45 języków, w których mogą być tłumaczone wiadomości na czacie.

Ze Skype Translator wiąże się jak na razie wiele niewiadomych. Sama idea choć ciekawa budzi obawy co do zastosowań i skuteczności. Każdy kto korzystał ze zwykłych translatorów tekstowych wie jak bardzo niedokładne potrafią być takie tłumaczenia. Słowo mówione dodatkowo komplikuje cały proces. Nawet w przygotowanych przez Microsoft prezentacjach nie udało się uniknąć błędów, choć bazowały one na prostych dialogach. Start wersji preview ma pomóc w doskonaleniu tych algorytmów.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.