Ruszył program Staże Comarch 2006

Strona główna Aktualności

O autorze

Studenci III i IV roku studiów informatycznych i pokrewnych mogą od kilku dni ubiegać się o staże zawodowe w frmie Comarch. Zakwalifikowane osoby pracować będą w kilkuosobowych grupach zadaniowych pod opieką najwyższej klasy specjalistów i pracowników naukowych, a efekty ich pracy zostaną nagrodzone. Najlepszy zespół otrzyma 15 tys. złotych, a wyróżniający się uczestnicy otrzymają propozycje pracy.

Trzymiesięczne staże w Comarch od kilku lat cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. W roku 2005 zgłosiło się ponad 400 osób z całej Europy. Spośród nich wybrano 130 najlepszych kandydatów z uczelni krajowych i 40 studentów z zagranicy. Kilkadziesiąt grup projektowych zdobywało praktyczną wiedzę informatyczną w oddziałach Comarch w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Warszawie i Gdańsku. W tym roku powstaje dodatkowo możliwość odbycia stażu w oddziale w Łodzi. Staż w Comarch zaliczany jest jako obowiązkowe praktyki studenckie. Od tego roku nowym elementem programu jest możliwość kontynuowania go w kierunku przygotowania pracy magisterskiej.

Temat stażu można zdefiniować samemu, wybrać z tematów zaproponowanych przez Comarch lub pozyskać na macierzystej uczelni. W pierwszym miesiącu stażu studenci zostaną wprowadzeni w projekt i przeszkoleni. Dwa kolejne miesiące to już realizacja projektu - za ten okres wszyscy uczestnicy otrzymują stażowe w wysokości 1000 zł/m-c. Serdecznie zapraszamy do Comarch, który jest uznaną międzynarodową korporacją, a w której mimo to jest bardzo dużo miejsca na indywidualizm - mówi Jolanta Piecyk, koordynator programu stażowego w Comarch.

Pod koniec programu stażowego wszystkie prace projektowe zostaną ocenione. Najlepsze zespoły otrzymają nagrody:

- Pierwsza nagroda 15 tysięcy złotych
- Dwie drugie nagrody po 10 tysięcy złotych
- Dwie trzecie nagrody po 5 tysięcy złotych
- Trzy wyróżnienia 2,5 tysiąca złotych

Na staż można zgłaszać się do końca czerwca 2006. Zainteresowani powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy. Każdy kandydat otrzyma informacje czy został zakwalifikowany.

© dobreprogramy
s