Ruszyła Olimpiada...

Strona główna Aktualności

O autorze

W poniedziałek ruszyła XI Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna, pierwszy, otwarty etap potrwa do 17 listopada więc jest jeszcze sporo czasu dla niezdecydowanych.

Olimpiada Informatyczna jest olimpiadą, której uczestnicy muszą się wykazać wieloma umiejętnościami informatycznymi. Rozwiązanie zadania olimpijskiego polega na wyłuskaniu i wyspecyfikowaniu rzeczywistego problemu algorytmicznego ukrytego w treści zadania, dyskusji możliwych rozwiązań (algorytmów) i wyborze tego najwłaściwszego, dobraniu odpowiednich struktur danych, zaprogramowaniu rozwiązania w wybranym języku programowania oraz dokładnym przetestowaniu otrzymanego programu. Etapy rozwiązywania zadania olimpijskiego są rzeczywistymi etapami rozwiązywania problemów, na jakie napotyka w swojej pracy każdy informatyk.

Na oficjalnej stronie olimpiady znaleźć można zarówno wszelkie informacje regulaminowe jak również same zadania, także z lat ubiegłych. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału lub choćby zmierzenia się z zadaniami dla samej zabawy...

© dobreprogramy
s