Stare smartfony i inne elektrośmieci – to z nich powstaną medale na Igrzyska Tokio 2020

Źródło: Materiały prasowe MKOl
Źródło: Materiały prasowe MKOl
Piotr Urbaniak

08.02.2019 08:31, aktual.: 08.02.2019 10:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Japońskie miasto Tokio, organizator Olimpiady i Paraolimpiady w 2020 r., ogłosiło sukces w związku z rozpoczętym przed rokiem planem stworzenia medali z elektrośmieci. Udało się zebrać wystarczającą ilość porzuconej elektroniki, aby zrealizować projekt.

Jak ogłosił Japoński Komitet Olimpijski, zebrano około 47,488 tony elektrośmieci, z których udało udało się odzyskać wymaganą ilość kruszcu: 2,7 kg brązu, 4,1 kg srebra i 30,3 kg złota.

Z czego zasoby brązu skompletowane były już w czerwcu 2018 r., a kiedy ostatni raz informowano o postępach, w październiku, Japończycy dysponowali 85,4 proc. niezbędnego srebra i 93,7 proc. złota. Obecnie chwalą się, że do wytworzenia medali już niczego im nie brakuje.

Do zrealizowania celu w stopniu szczególnym przyczynił się największy krajowy operator komórkowy, NTT docomo, który zdołał skolekcjonować i dostarczyć 5 mln starych telefonów.

Według oficjalnych informacji, cały program medali z odzysku ma zakończyć się 31 marca. Póki co bowiem jedynie obliczono ilość zebranych metali, ale jeszcze nie przetworzono całości. Gdy tylko to się stanie, pokazany zostanie podobno graficzny projekt realizacji.

Otwarcie XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio datowane jest na 24 lipca 2020 r.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)