Zakaz GIF-ów z Olimpiady: MKOl zatrzymał się na etapie początków telewizji?

Zakaz GIF‑ów z Olimpiady: MKOl zatrzymał się na etapie początków telewizji?

Zakaz GIF-ów z Olimpiady: MKOl zatrzymał się na etapie początków telewizji?
05.08.2016 12:10, aktualizacja: 05.08.2016 12:58

Międzynarodowy Komitet Olimpijski wydał oświadczenie wyraźnie zakazujące publikowania animowanych GIF-ów z Igrzysk. Prawdopodobnie wpłynie to negatywnie na dostępność animowanych obrazków z rozpoczynającego się właśnie wielkiego wydarzenia sportowego w Rio de Janeiro. Mało tego, komisja przedstawiła też dokładną listę zakazanych alternatyw, wśród których znajdziemy WebM, GIFV, GFY oraz krótkie filmiki tworzone za pomocą usług pokroju Vine.

Przeglądając Internet, a zwłaszcza strony internetowe będące zbiorem grafik, natkniemy się na mnóstwo krótkich animacji, najczęściej w formacie GIF. Nie brakuje wśród nich ruchomych obrazków z wydarzeń sportowych, zwłaszcza tych odbywających się na wielką skalę i przyciągających miliony przed ekrany telewizorów. Często pokazane są nich wpadki i inne zabawne sytuacje, oczywiście nie brakuje również pięknych goli czy niesamowitych wyczynów atletów.

Olympics 2016 on the BBC - The Greatest Show on Earth - BBC Sport

Niestety, jeśli chodzi o GIF-y z Igrzysk Olimpijskich w Rio, to zobaczymy ich znacznie mniej. Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie tylko zakazał GIF-ów. Nie będzie można korzystać także z innych formatów, które umożliwiają przedstawienie krótkiej animacji. Ponadto zabroniono krótkich filmików, takich z jakimi spotkamy się chociażby w usłudze Vine.

Wątpimy by Internet aż tak bardzo przejął się chorymi zakazami Komitetu Olimpijskiego. Zakaz publikowanie krótkich animacji w sieci, i to w 2016 roku, wygląda jak posunięcie wyjątkowo konserwatywnej grupy osób, które to zatrzymała się na etapie wprowadzania telewizji. Dodatkowo można odnieść wrażenie, że MKOI naprawdę zależy na niepromowaniu Olimpiady, i w ogóle sportu.

Odejdźmy na chwilę od absurdów Komitetu Olimpijskiego. Jeśli chcecie śledzić wyniki albo pokazać, że kibicujecie, to przygotowaliśmy dla Was zestawienie przydanych aplikacji. Z pewnością śledzenie Rio 2016 będzie dzięki nim znacznie wygodniejsze.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)