reklama

Rząd Niemiec będzie walczyć z wirusami

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Niemiecka administracja przy współpracy z dostawcami usług internetowych (ISP) będzie wyłapywać i leczyć komputery zainfekowane przez szkodliwe oprogramowanie.

Nasi zachodni sąsiedzi chcą w przyszłym roku uruchomić ogólnokrajowy program walki z wirusami. W ramach projektu Niemcy planują stworzyć specjalną infolinię dla osób posiadających zawirusowane komputery oraz zobowiązać dostawców Internetu do współpracy z Federalnym Urzędem ds. Bezpieczeństwa Informacji oraz Stowarzyszeniem Niemieckiego Przemysłu Internetowego. ISP będą także pomagać swoim klientom w czyszczeniu systemu z wirusów. Dostawcy usług internetowych mają wyszukiwać zainfekowane maszyny poprzez śledzenie charakterystycznych dla szkodliwego oprogramowania metod komunikacji i będą kierować Internautów na serwis zawierający porady, jak pozbyć się zagrożenia. W przypadku, gdyby pomoc witryny okazała się niewystarczająca bądź wirus zablokuje dostęp do niej, użytkownik zostanie połączony z infolinią, w której początkowo pracować będzie 40 konsultantów.

Program ma objąć swoim zasięgiem wszystkie niemieckie komputery pracujące pod kontrolą systemu Windows. Pojedyncza firma nie jest w stanie wygrać w starciu z sieciowymi przestępcami tworzącymi wirusy, toteż zawsze zachęcaliśmy rządy państw i społeczeństwa do współpracy w tym zakresie. Z wielką radością przyjmujemy więc informację o wsparciu, jakiego niemiecki rząd chce udzielić swoim obywatelom w zakresie bezpieczeństwa komputerowego - powiedział przedstawiciel Microsoftu komentując niemieckie plany.

Warto dodać, że Niemcy mają poważny problem z komputerami zarażonymi przez szkodliwe oprogramowanie - obecnie nasi zachodni sąsiedzi zajmują niechlubne, trzecie miejsce na liście krajów o największej ilości zainfekowanych maszyn. Celem Berlina jest przejście w tym rankingu poza pierwszą dziesiątkę - niemiecki rząd liczy, że startujący w przyszłym roku program pomoże osiągnąć ten cel.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić