Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Rzut okiem na Windows 7 RTM

Witam. Jakiś czas temu zdecydowałem aby zainstalować Windows 7 Ultimate RTM Build 7600 x64. Byłem ciekaw, czy tak jak zapowiadano będzie to ulepszona Vista zżerająca mniej zasobów sprzętowych. Jak jest w praktyce? Rzeczywiście system zużywa mniej pamięci niż Vista, ale nie jest to jakaś kolosalna różnica i jak ktoś ma starszy komputer to nadal szybciej będzie chodził u niego Windows XP.

Wygląd oraz interface uległ drobnym modyfikacjom np. dodano możliwość umieszczenia na pulpicie kilku gadżetów m.in pogoda, miernik CPU, waluta i kilka innych, również zmiana kompozycji, aktualnej tapety, koloru szkła okien stała się bardziej intuicyjna. Bardzo fajnie prezentuje się podgląd aktualnie otwartych folderów, aplikacji itp. UAC, czyli Kontrola konta użytkownika jest mniej uciążliwa, chociaż i tak tę usługę wyłączyłem.

reklama

Jeśli chodzi o wydajność w grach to jeszcze nie zdążyłem tego dokładnie przetestować. Zainstalowałem dotychczas tylko GRID'a i PES 2009 tak więc GRID chodzi dokładnie tak samo jak na Viście, czyli dobrze natomiast z PES 2009 mam problem z ustawieniem rozdzielczości i włączeniem V-Sync. Może patch coś poprawi będę musiał to sprawdzić. W najbliższym czasie pewnie zainstaluję kilka innych gier i wtedy będę mógł szerzej wypowiedzieć się w tym temacie.

Zmieniła się również skala w Indeksie wydajności systemu Windows, mój komputer został oceniony na 5.9, Vista natomiast oceniła go na 5.6. Interface Paint'a oraz WordPad'a uległ modernizacji i przypomina teraz ten zaprezentowany w Office 2007. Nowym narzędziem jest "wycinanie", dzięki niemu możemy "wyciąć" z ekranu dokładnie to co chcemy i zapisać do kilku formatów graficznych, bardzo przydatna funkcja.

Trzeba również wspomnieć o sterownikach. Na moim komputerze nie miałem problemów z ich zainstalowaniem, ponieważ producenci udostępniają je już od jakiegoś czasu, do niektórych urządzeń można nawet spróbować użyć sterowników z Visty i powinny funkcjonować. System zajmuję u mnie 11.9 GB, a na płycie zajmuje 3 GB. Przypominam, że testuję wersje 64-bitową, w 32-bitowej system zajmuję na płycie 2.33 GB i analogicznie na dysku także będzie ciut lżejszy, to samo tyczy się zużycia pamięci RAM, a więc prawdopodobnie wersja 32-bitowa zużywa mniej tej pamięci. Na razie tyle mam do powiedzenia po tych kilkunastu dniach użytkowania tego systemu. 

reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze