reklama

S.K.I.L.L. - Special Force 2

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

S.K.I.L.L. - Special Force 2 to bezpłatna sieciowa strzelanka FPP, która stawia przede wszystkim na umiejętności gracza, czyli tytułowego tzw. skilla. Zbudowany na bazie technologii Unreal Engine 3 produkt nie tylko oferuje dobrej jakości grafikę, a przy tym działa na starszych konfiguracjach PC, lecz również niesie sporą porcję rozrywki. Tytuł nastawiony jest ponadto mocno na turnieje oraz imprezy eSportowe. Chce się rozwijać.

Możemy wcielić się tutaj w żołnierza takich znanych jednostek jak Specnaz, SAS czy też amerykańskie Delta Force, aby rywalizować w którymś z dostępnych trybów. Gra się na punkty z zabójstw oraz asyst, także w odmianie drużynowej, bawi w infiltrację bazy przeciwnika lub podkładanie ładunków wybuchowych, mierzy się ze sztuczną inteligencją albo próbuje swych sił w bardziej imprezowych odmianach rozgrywki.

Mapy przygotowano bardzo szczegółowo oraz całkiem zmyślnie. Dobrze sprawdzają się w poszczególnych trybach. Widoczne są tutaj inspiracje czerpane z popularnych miejsc występujących w Counter-Strike'u czy grach Call of Duty, co należy policzyć na plus. Zaletą Special force 2 jest ponadto strona graficzna i dźwiękowa, która wyróżnia tę propozycję na tle innych darmowych produkcji. Warto spróbować tu swoich sił.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor Intel Pentium 4 3.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • Karta graficzna NVIDIA GeForce 6600

Uwaga!

W celu instalacji gry należy pobrać program Steam - specjalną platformę internetową pozwalającą nie tylko na kupowanie i ściąganie gier komputerowych, ale także stały kontakt z przyjaciółmi. Możliwa jest również instalacja z użyciem specjalnego klienta dostępnego po bezpłatnej rejestracji konta na stronie wydawcy tytułu.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Grafika, silnik, dźwięk, możliwość bezpłatnego grania, eventy podczas których można zdobyć płatne akcesoria - broń - avatary itd, itp, xingcode
Wiele ekstra dodatków jak i vip dostępne za prawdziwe pieniądze (choć w dzisiejszych czasach to chyba żaden minus)- można też je "zdobyć" lub wygrać.
ocena użytkownika

Skill Special Force 2 to chyba jaden z najlepszych FPS-ów na rynku. Na tle innych wyróżnia się szybkością akcji jak i niespotykanymi (w żadnej innej produkcji) elementami.
Dostępnych jest wiele "standardowych" trybów rozgrywki - blasting, seizure, convoy, tower, sniper jak również kilka unikalnych takich jak manhunt gdzie gracz wciela się na przemian w potwora lub w komandosa rodem z "Predatora", survival - rzeźnia potworków nr1, defense - rzeźnia nr2. Sporo jest unikalnych map - również sezonowych jak walka na śnieżki. Glass to jeszcze inny tryb - nie mający odpowiednika w żadnym innym FPS-ie - walka we wnętrzu wieżowca w którym ściany i podłodi są zrobione ze zwykłego szkła.
Sporą zaletą są częste aktualizacje dla xingcode - blokady antyhakerskiej. Nie sposób znaleźć darmowe "haki" tak jak w CS GO czy BF. Producent przywiązuje do tego olbrzymią wagę. Nawet twórcy płatnych czitów nie mają łatwo.
Jak sama nazwa "Skill" wskazuje - rozwijanie swoich umiejętności

jest bardzo ważne. Przesiadka z innych strzelanek może wiązać się z koniecznością zmiany przyzwyczajeń - niekiedy bardzo bolesną - zwłaszcza z gier opartych na "prehistorycznych" silnikach (jak CS GO - o starszych nawet nie warto wspominać :-).
Gra pozwala zbierać gotówkę "SP" co pozwala nabyć niezbędne wyposażenie i uzbrojenie. Wszystkie kupione (bezterminowe) bronie, avatary, akcesoria, ubrania itd.itp. należą do gracza na zawsze co w innych darmowych strzelankach nie jest takie oczywiste.
Skilowi można zarzucić niedopracowanie w pewnych aspektach, jak np. wchodzenie po drabinie. Ja to nazywam kompromisem na rzecz niskich wymagań minimalnych - które są wręcz śmieszne, choć wyznawców maksymalnych ustawień może czekać zdziwienie.
Warto spróbować i nie zrażać się pierwszymi niepowodzeniami, szczególnie że na początku oferowane są pokoje dla nowicjuszy dzięki którym łatwo się zaadaptować.

29.12.2015 16:04 | Recenzja do wersji

Komentarze

0 nowych
Zero Ghost   16 #1 17.07.2016 21:02

Dla zainteresowanych link ,a sama gra zdecydowanie godna polecenia szczególnie dla posiadających tzw Skill'a :P
http://pl.skill.gameforge.com/user/register

reklama