SUSE Linux Enterprise 10 RC3

Strona główna Aktualności

O autorze

Novell ogłosił wydanie trzeciego testowego wydania systemu SUSE Linux Enterprise 10. Dostępne są wersje serwerowa i desktopowa.

RC3 zawiera wszystkie funkcje i programy, które będą wchodzić w skład finalnego wydania. Są to między innymi specjalna wersja pakietu OpenOffice 2.0, przeglądarka Firefox 1.5.0.4, komunikator GAIM 1.5, klient poczty Evolution 2.6 i wyszukiwarka Beagle. Domyślnie dostępne środowisko graficzne to dość stara wersja GNOME 2.12, możliwe jest także korzystanie z KDE 3.5. Podobnie jak w przypadku ostatniego OpenSUSE, użytkownicy mają możliwość uruchomienia eksperymentalnego akcelerowanego serwera grafiki XGL, który wraz z rozszerzeniem compiz oferuje ciekawe efekty graficzne i dużą wydajność.

Wersja Desktop posiada intuicyjny interfejs, wsparcie dla skryptów VBA w OpenOffice, łatwy instalator i rozbudowany zestaw aplikacji. Edycja serwerowa zapewnia wydajność i stabilność, skalowalność na różnorodnych platformach i elastyczne narzędzia do zarządzania. Pełna obsługa technologii Xen 3.0 pozwala na łatwe wdrożenie wirtualizacji. Bardzo istotny dla firm jest także rozbudowany system wsparcia technicznego.

SUSE Linux Enterprise 10 RC3 (5 CD) można za darmo pobrać ze strony firmy Novell.

© dobreprogramy
s