Samsung Galaxy Book – hybryda z Windowsem 10 i sporymi aspiracjami

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Oprócz nowej odsłony tabletu Galaxy Tab, Samsung zaprezentował także w Barcelonie urządzenie Galaxy Book – zaawansowaną hybrydę z Windowsem 10, która ma stanowić potężne, przenośne doświadczenie PC. Wykonana z aluminium obudowa o grubości 7,4 mm ma stanowić najsmuklejszą w tej klasie.

Urządzenie będzie sprzedawane w dwóch wariantach, różniących się wielkością wyświetlacza i podzespołami. Ekran mniejszego Galaxy Booka będzie miał przekątną o długości 10,6 cala, zaś większy model to już 12 cali. W zestawie z urządzeniami sprzedawane będą klawiatury-okładki z podświetleniem i trzema możliwymi ustawieniami pozycji.

Galaxy Book jest urządzeniem zdecydowanie bardziej zaawansowanym, niż nowy Galaxy Tab. Oprócz samej specyfikacji, chodzi tu także o oprogramowanie: to właśnie na tej klasy urządzeniach skrzydła rozwija Windows 10. Samsung miał współpracować z Microsoftem nad integracją Windowsa z rysikiem S Pen oraz mechanizmem weryfikacji użytkownika Windows Hello.

Preinstalowany na Galaxy Booku Windows 10 będzie obsługiwał aplikacje Samsung Flow, dzięki czemu posiadacze smartfonów Samsunga będą mogli między na przykład synchronizować powiadomienia. Samsung nie potwierdził jednak jak dotąd informacji o dostępności Flow na wszystkich urządzeniach z Windowsem, jaka ma trafić do systemu wraz z Creators Update.

© dobreprogramy