Samsung Galaxy Note 10 z piekielnie dużym wyświetlaczem. Będzie największy w historii

Samsung Galaxy Note 10 z piekielnie dużym wyświetlaczem. Będzie największy w historii

Galaxy Note 9.
Galaxy Note 9.
15.10.2018 18:15

Topowa linia smartfonów Galaxy Note jest niezwykle ważna dla Samsunga. Południowokoreański producent poświęca sporo sił, aby każdy nowy model był tym najlepszym. W końcu obok Galaxy S, to właśnie smartfony Note mają być pokazem możliwości firmy. Co więc przyniesie kolejna generacja? Prawdopodobnie największy wyświetlacz w historii.

Nowy iPhone XS Max dostał aż 6,46-calowy wyświetlacz. Oznacza to, że mamy do czynienia z ekranem większym niż w Galaxy Note 9, który ma 6,4 cali. Owszem różnica jest minimalna, a co więcej w smartfonie Apple dochodzi notch, który zabiera część powierzchni ekranu. Jednakże Samsung najwidoczniej postanowił udowodnić, że to on jest królem smartfonów z dużymi wyświetlaczami.

Jak donosi koreański The Bell, powołując się na anonimowe źródła mające być blisko Samsunga, Galaxy Note 10 zostanie wyposażony w 6,66-calowy wyświetlacz. Nie oznacza to jednak, że rozmiary smartfonu znacząco wzrosną względem poprzedniej generacji. Samsung może bowiem zastosować szczuplejsze ramki nad i po wyświetlaczem. Co powinno ucieszyć wiele osób, szanse na pojawienie się wycięcia na ekranie są prawie zerowe. Koreańczycy postanowili bowiem w tej kwestii nie podążać za większością konkurencji.

Galaxy Note 10 zostanie pokazany w drugiej połowie 2019 roku. Jeśli informacje o 6,66-calowym wyświetlaczu zostaną potwierdzone, to otrzymamy jeden z największych smartfonów na rynku. Warto jednak zaznaczyć, że Samsung w przeciwieństwie do Apple, potrafi wykorzystać potencjał dużych wyświetlaczy. W Note 9 można podzielić ekran na dwie aplikacje uruchomione obok siebie. Smartfon wspiera także obsługę rysika. Natomiast w duży iPhone Xs Max nie wprowadza żadnych zmian w oprogramowaniu względem mniejszego modelu.

Kolejną, znacznie bardziej kontrowersyjną zmianą może być usunięcie złącza słuchawkowego. Według źródeł z Korei, producent najprawdopodobniej zrezygnuje z montowania minijacka w swoich urządzeniach wraz z premierą modelu Galaxy Note 10, a najpóźniej wraz z Galaxy S11, prawdopodobnie w pierwszej połowie 2020 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)