Samsung Magician 6.1 dostępny do pobrania. Starsze wersje stracą wsparcie

Strona główna Aktualności
Samsung Magician może wymagać aktualizacji, fot. Oskar Ziomek
Samsung Magician może wymagać aktualizacji, fot. Oskar Ziomek

O autorze

Użytkownicy dysków SSD firmy Samsung powinni zainteresować się nową wersją oprogramowania Samsung Magician. To zestaw narzędzi do optymalizacji, aktualizowania firmware'u i zarządzania dyskami półprzewodnikowymi tego producenta. Najnowsza wersja 6.1 jest o tyle ważna, że starsze niedługo przestaną być wspierane, o czym informuje Samsung.

Wsparcie dla starszych wersji oprogramowania zakończy się 30 maja. Producent zachęca więc do aktualizacji, aby zachować ciągłość analizy pracy dysków i możliwość otrzymywania powiadomień o nowych wersjach oprogramowania układowego. Osoby korzystające z niedawno aktualizowanego programu Samsung Magician, powinny dostać powiadomienie o możliwości aktualizacji wersji. Użytkownicy starszych wersji (5.1 i wcześniejszych) muszą jednak zadbać o aktualizację we własnym zakresie, pobierając najnowszą wersję Samsung Magician na przykład z naszego katalogu.

Magician to czytelna aplikacja, w której można szybko sprawdzić informacje o wykorzystaniu dysków, sprawdzić ich bezawaryjność oraz przetestować pod kątem wydajności. Dostępne są także opcje związane z szyfrowaniem oraz aktualizacją oprogramowania układowego. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w programie analizować jednocześnie informacje z kilku zainstalowanych w komputerze dysków Samsunga.

Jak podaje producent, Magician jest zgodny ze wszystkimi konsumenckimi dyskami SSD, począwszy od Samsungów z serii 470, kończąc na najnowszych dyskach 970 EVO Plus. Co ciekawe, z niektórych funkcji programu Magician można także korzystać z parze z dyskami innych producentów.

Samsung Magician na Windowsa jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

© dobreprogramy
s