r   e   k   l   a   m   a
reklama

Select Plus - nowy program licencjonowania grupowego

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft ogłosił szczegóły nowego programu licencjonowania grupowego - Select Plus. Programy licencjonowania grupowego skierowane są do firm posiadających już od kilku komputerów i umożliwiają hurtowe, a w związku z tym tańsze i łatwiejsze nabycie licencji na oprogramowanie Microsoftu lub ich okresową dzierżawę. Program Select Plus dedykowany jest średnim i dużym przedsiębiorstwom.

Select Plus jest następcą istniejącego od lat programu Select. Nowy program nie wprowadza żadnych zmian na poziomie produktu - nie zmieniają się więc dostępne systemy, serwery i aplikacje, a także warunki licencjonowania procesorów czy wirtualizacji. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, kontrakt w ramach nowego programu będzie jednak zawierany na czas nieokreślony. Dodatkowo umowy Software Assurance będą w programie Select Plus obowiązywały przez pełne trzy lata dla każdego zakupionego produktu, licząc od chwili jego zakupu.

Inną ważną zmianą jest także rezygnacja z modelu płatności opartego o przewidywane zakupy oprogramowania w przyszłości. W obecnym programie Select klient, który w ciągu kolejnych trzech lat nie zakupił zadeklarowanej na początku ilości produktów, musiał liczyć się z podniesieniem cen. W programie Select Plus ceny będą zależały tylko od już dokonanych zakupów. Warto wspomnieć również chociażby o tym, że cały program będzie opierał się o jeden stały dla firmy numer ID, a nie jak dotychczas, o zmieniające się co trzy lata numery umów.

Select Plus zostanie uruchomiony 1 października. Microsoft przygotował możliwość migracji dla klientów istniejącego programu Select. Dla nowych klientów (a równocześnie nieposiadających umów Enterprise Agreement) próg wejścia do programu to zakup oprogramowania o wartości 500 punktów. Więcej konkretnych informacji można znaleźć na stronach Microsoftu w dziale poświęconym licencjonowaniu grupowym.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic