r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Seriale Netfliksa z zakończeniem do wyboru – złożoności nigdy za wiele

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Dramaturgia za sprawą seriali nowej generacji wzniosła się na wyżyny niemożliwe dla filmów fabularnych – scenariusze rozpisane na dziesiątki godzin, złożoność postaci, a temu wszystkiemu towarzyszy scenografia nie ustępująca produkcjom z Hollywood. Co można zrobić więcej? Chyba tylko zerwać z liniowością fabuły, tak jak jest w (lepszych) grach komputerowych. Nad czymś takim pracuje obecnie Netflix.

Daily Mail, powołując się na własne źródła w zarządzie Netfliksa, donosi, że już w tym roku widzowie korzystający z tego serwisu będą mogli wybierać pomiędzy alternatywnymi zakończeniami dostępnych w nim seriali. Będzie to oczywiście dostępne tylko dla własnych produkcji Netflixa.

Do pełnej swobody, w której pocieszny serial familijny moglibyśmy zamienić w ponury, egzystencjalny dramat jeszcze daleko, ale z tego co wiadomo, widzowie otrzymają do wyboru kilka ścieżek akcji określonego tytułu, od „optymistycznych po bardziej „dramatyczne”. Największe różnice zobaczymy tu przede wszystkim w finalnych odcinkach nadawanych seriali, choć oczywiście by miało to sens, trzeba będzie stworzyć też odmiany kluczowych momentów scenariusza, by odmienne zakończenia miały swój sens.

r   e   k   l   a   m   a

Pomysł na alternatywne scenariusze jest póki co jedynie eksperymentem – za króliki doświadczalne posłuży przede wszystkim młodzież, opcje wyboru trafią w tym roku do seriali adresowanych do takiego widza. Chodzi oczywiście o koszty produkcji, które w wypadku nielinearnego serialu znacząco rosną. A Netflix mimo wszystko nie śpi na pieniądzach. Mając ok. 90 mln płacących użytkowników, odnotował w zeszłym roku 8,3 mld przychodów – ale zysk operacyjny z tego wyniósł raptem 154 mln dolarów.

Dla porównania, zeszłoroczny kinowy hit, raczej nudny i przewidywalny Batman vs Superman, miał budżet 250 mln dolarów, a na świecie zarobił 868 mln dolarów. Jak by się twórcy tych seriali nowej generacji nie starali, pozostają małymi rybkami przy kaszalotach z Hollywood.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.