r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Skazany za brak hasła w routerze Wi-Fi

Strona główna Aktualności

Niemiecki sąd skazał pewnego obywatela na karę grzywny za pozostawienie podłączonego do Sieci routera WiFi bez zabezpieczenia hasłem - informuje Associated Press. Kiedy pechowy obywatel pojechał na wakacje, ktoś korzystając z jego łącza pobierał z Internetu treści nielegalnego pochodzenia.

Sąd orzekł, że każdy właściciel routera WiFi musi zabezpieczyć swoje łącze bezprzewodowe - czy to hasłem, czy w inny, bardziej skuteczny sposób. Jeżeli tego nie zrobi, może zostać ukarany grzywną w wysokości 100 euro. Sąd argumentował, że ma to ochronić właścicieli łączy przed nieautoryzowanym dostępem oraz związanymi z tym zagrożeniami, takimi jak nielegalne pobieranie plików z Sieci czy przestępstwa internetowe. Sędzia stwierdził równocześnie, że w tym konkretnym przypadku obywatel nie ponosi winy za pobranie muzyki poprzez aplikację do wymiany plików, a kara pieniężna ma być nauczką za lekkomyślne niezabezpieczenie dostępu do własnego routera WiFi. Obywatel udowodnił bowiem przed sądem, że w czasie, kiedy przy wykorzystaniu jego łącza ktoś nielegalnie pobrał z Sieci muzykę, on sam był na wakacyjnym wyjeździe.

W Niemczech około 26 mln gospodarstw domowych posiada bezprzewodowy dostęp do Internetu. Nie wiadomo, ile z nich nie zabezpiecza łączy przed niepowołanym dostępem, z pewnością jednak spora grupa użytkowników niestety tego nie robi - nie tylko w Niemczech, ale i na całym świecie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.