r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

SkyDrive z obsługą wielu plików i integracją z urządzeniami

Strona główna Aktualności

Niebawem SkyDrive pozwoli użytkownikom na pracę na wielu plikach i folderach jednocześnie. Microsoft planuje również wprowadzenie integracji z urządzeniami przenośnymi.

Według planów Microsoftu, do których dotarł blog LiveSide, nowa usługa w SkyDrive będzie zbliżona do tej dostępnej w ramach Hotmaila, która pozwala użytkownikom wybierać wiele e-maili na raz i wykonywać operacje na nich. W SkyDrive będziemy mogli wydawać komendy dotyczące wielu przechowywanych plików — na przykład zmianę nazwy, kopiowanie, przeniesienie itp. Microsoft chce również wprowadzić integrację z urządzeniami takimi jak na przykład smartfony z Windows Phone, Androidem czy iOS. Ułatwi to użytkownikom przesyłanie i synchronizację plików.

Użytkownik łącząc się z kontem skydrive.live.com uzyskiwałby informacje na temat podłączonych urządzeń i synchronizowanych danych. Nie wiadomo jeszcze, czy każde z urządzeń korzystałoby z 25 GB przestrzeni w ramach usługi, czy jedynie z 5 GB oferowanych w ramach Windows Live Mesh. Gdyby Microsoft zdecydował się na pierwszą opcję, SkyDrive mógłby stać się jedną z ciekawszych usług w chmurze obliczeniowej na rynku. Obecnie konkurencja oferuje od 2 do 5 GB darmowej przestrzeni na wirtualnym dysku.

r   e   k   l   a   m   a

Wcześniej informowaliśmy, że Microsoft planuje wprowadzić klienty SkyDrive dla popularnych platform takich jak Windows, Mac OS X, Android czy iOS. Ostatnia duża aktualizacja SkyDrive miała miejsce w czerwcu, kiedy to interfejs usługi przeniesiono do HTML5. Zwiększono również limit rozmiaru jednego pliku do 100 MB. SkyDrive, dzięki przejściu na HTML5 jest wyraźnie szybszy w działaniu, poza tym obsługuje wideo H.264, a wirtualny dysk można podpiąć do paska zadań w Windows 7. Wprowadzono szybki podgląd, łatwiejszy dostęp do grup, a także możliwość podglądu bardziej szczegółowych informacji na temat przechowywanych plików.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.