r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Skyfire odtworzy Flasha w iOS dzięki HTML5

Strona główna Aktualności

Niedługo do sklepu App Store trafi przeglądarka Skyfire 2.0, która umożliwi użytkownikom smartfonów iPhone i tabletów iPad korzystanie z Flasha. Przy czym, nie będzie to Flash...

Aplikacja Skyfire ma kosztować 3 dolary, jak donosi serwis CNN Money. Na temat jej wprowadzenia do App Store informowaliśmy w kwietniu. Program umożliwi wyświetlanie materiałów stworzonych we Flashu - jako HTML5. Użytkownik wchodząc na stronę zawierającą wideo z Flashem przesyła automatycznie informację do serwerów Skyfire. Za ich pośrednictwem materiał zostaje przetworzony na wideo w HTML5. Skyfire nie będzie jednak przetwarzać gier internetowych ani pozostałych materiałów we Flashu - jedynie wideo. Dodatkowe funkcje to możliwość dzielenia się wideo ze znajomymi, a także współpraca z serwisami społecznościowymi.

Czy pomysł na aplikację okaże się trafiony? Zdaniem Adobe 75% materiałów wideo w Sieci dostępnych jest za pośrednictwem Flasha. Skyfire miałby więc duże pole do popisu. Z drugiej strony, coraz więcej serwisów udostępnia swoje pliki także w HTML5. Z takiej metody skorzystały już YouTube, Vimeo czy Dailymotion. Co więcej, Skyfire nie umożliwi dostępu do popularnego w USA serwisu Hulu. Powodem jest blokada wprowadzona przez właścicieli serwisu - użytkownicy smartfonów, aby skorzystać z wideo muszą nie tylko zainstalować Flash Playera, ale również wykupić abonament.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.