Nowy OneDrive na iOS-a z udogodnieniami w udostępnianiu plików

Nowy OneDrive na iOS‑a z udogodnieniami w udostępnianiu plików

Nowy OneDrive na iOS-a z udogodnieniami w udostępnianiu plików
30.01.2018 13:01

Użytkownicy mobilnych urządzeń z logo nadgryzionego jabłka otrzymali aktualizację OneDrive. Microsoft w nowej wersji skupił się na dopracowaniu interfejsu, by przede wszystkim ułatwić nawigację po schowku, zarządzenia plikami i pracę na iPadzie.

Nowa wersja oznacza jest jako 10.1. W odświeżonym interfejsie została wyeliminowana potrzeba przytrzymania palca na pliku, by zyskać dostęp do menu kontekstowego. Teraz wystarczy nacisnąć przycisk oznaczony wielokropkiem. Wygodniejsze stało się więc udostępnianie plików czy sprawdzenie szczegółów danego pliku. Miniaturki zostały powiększone, a pliki współdzielone są lepiej oznaczone.

Użytkownicy iPadów zauważą, że teraz każdy plik będzie opisany pełną nazwą. Ma to ułatwić odczytanie nazwy pliku oraz pracę z wieloma plikami. Dodane zostały także kolumny przedstawiające podstawowe dane o pliku. Aplikacja nauczyła się też obsługi funkcji przeciągnij i upuść. Na iPadzie można więc łatwo dodać plik przechowywany na OneDrive do wiadomości e-mail.

Obraz

Dodana została obsługa aplikacji Pliki w iOS 11. Ponadto aktualizacja pozwala na otwarcie dowolnego pliku lub folderu, niezależnie od tego, czy jest on przechowywany w OneDrive lub SharePoint. Użytkownik może otwierać pliki, wprowadzać w nich zmiany i zapisywać pliki w nowej wersji w poprzednich lokalizacjach.

Znacząco została rozszerzona obsługa różnych typów plików. Aplikacja wspiera już 130 typów, w tym RAW, TIFF, Java, C czy Swift. Usprawniono również wyświetlanie interfejsu w orientacji poziomej. Oczywiście aktualizacja przynosi również mniejsze usprawnienia, usuwa zgłaszane błędy i powinna zwiększyć stabilność działania aplikacji na iOS 11.

Najnowszą wersję znajdziecie w naszej bazie oprogramowania. Dostępna jest także edycja na Androida. Z kolei użytkownicy Maków powinni zainteresować się klientem OneDrive na macOS. Osoby preferujące Windows również znajdą dedykowaną aplikację.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)