Samsung Galaxy S9 trafi w ręce każdego dzięki rozszerzonej rzeczywistości

Samsung Galaxy S9 trafi w ręce każdego dzięki rozszerzonej rzeczywistości

Samsung Galaxy S9 trafi w ręce każdego dzięki rozszerzonej rzeczywistości
Oskar Ziomek
21.02.2018 10:56, aktualizacja: 21.02.2018 13:53

Wielkimi krokami zbliżamy się niedzielnej premiery Samsungów Galaxy S9 i S9 Plus. W wyniku wycieku specyfikacji i prasowych zdjęć o smartfonach wiadomo już w zasadzie wszystko, ale mimo to Samsung może nas jeszcze czymś zaskoczyć. W Sieci pojawiły się właśnie nowe informacje, które wskazują na to, iż podczas premiery nowych smartfonów w niedzielę wykorzystania zostanie rozszerzona rzeczywistość.

Wiadomo o tym, ponieważ z mobilnej aplikacji UNPACKED 2018 stworzonej do śledzenia premiery S9 udało się wydobyć modele 3D najnowszych smartfonów Samsunga. Producent nie ukrywa zresztą faktu, że program pozwoli oglądać nowy smartfon z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości – w aplikacji znajdziemy przycisk włączający tryb AR (Augmented Reality), a podczas aktualizacji napotkamy na komunikat o pobieraniu nowej zawartości z tym związanej.

  • Model 3D Samsunga S9, źródło: XDA Developers
  • Model 3D Samsunga S9, źródło: XDA Developers
[1/2] Model 3D Samsunga S9, źródło: XDA Developers

Jak widać, każdy będzie więc w stanie wziąć do ręki nowy smartfon w dowolnym kolorze i sprawdzić, jak się w niej prezentuje. Dzięki zaangażowaniu serwisu XDA Developers, modele można zobaczyć już teraz, choć tylko na zdjęciach, bo w aplikacji samodzielne ich jeszcze nie uruchomimy.

W aplikacji już teraz napotkać można na komunikat informujący o pobieraniu nowej zawartości AR
W aplikacji już teraz napotkać można na komunikat informujący o pobieraniu nowej zawartości AR

Samemu już teraz można natomiast obejrzeć inne, reklamowe grafiki. Wystarczy uruchomić w aplikacji tryb AR, a następnie skierować uruchomiony aparat na logo Samsunga na dowolnym innym urządzeniu czy opakowaniu. Aplikacja je rozpozna i „wybuduje" na urządzeniu na przykład makietę miasta przypominającą o dacie premiery nowego flagowca.

A już teraz...
A już teraz...

Na koniec przypominamy, że premiera S9 i S9 Plus zaplanowana jest na niedzielę, 25 lutego. Nowe flagowce Samsunga nie zapowiadają wielkiej rewolucji względem poprzedników. Producent chce postawić głównie na aparat, który ma oferować po raz pierwszy zmienną wartość przysłony. Wiele wskazuje na to, że poza tą cechą aparat będzie miał wiele związku z modelem montowanym w Samsungu Note 8.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)