Skype Qik Skype Qik 1.9.0.6513-release

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Specjalistyczne komunikatory
Pobierz program
lub zeskanuj:

Skype Qik to aplikacja, dzięki której możliwe jest komunikowanie się z pojedynczymi osobami, lub całą ich grupą za pomocą krótkich filmików nagrywanych sprzętem mobilnym. Aplikacja przypomina zaprezentowany w czerwcu Slingshot od Facebooka, na szczęście nie wymaga od nas aktywności, aby móc odebrać filmy przesyłane przez inne osoby.

Zasada działania Qika jest bardzo prosta. Po jego uruchomieniu podajemy swój numer telefonu, który jest zarazem identyfikatorem w tej sieci komunikacyjnej. Nie potrzebujemy żadnego dodatkowego konta, ani rejestracji. Po jego wprowadzeniu możemy przystąpić do dzieła: aplikacja pozwala na nagrywanie za pomocą tabletu lub smartfonu krótkich filmów, każdy z nich może mieć maksymalnie 40 sekund. Takie filmy możemy następnie przesyłać do znajomych. Ma to pozwolić na szybkie i łatwe wyrażanie emocji i ekscytujących chwil pomiędzy typowymi rozmowami przeprowadzanymi np. w Skype.

Jeżeli znajomy, do którego wysyłamy filmik nie korzysta z aplikacji, może otrzymać automatycznie SMS z zaproszeniem do użycia sieci. Aplikacja nie tworzy w pełni statycznej listy znajomych, zamiast tego informuje nas jedynie o ostatnich osobach, do jakich wysyłaliśmy filmiki, czyniąc komunikację jeszcze szybszą. Skype Qik umożliwia również wysłanie nagranego przez nas filmiku do wielu osób jednocześnie (program integruje się ze skrzynką adresową). Wszystkie w ten sposób dostarczane wiadomości są następnie wyświetlane na jednej tablicy, co umożliwia szybki powrót do nich. Użytkownicy mogą również tworzyć tzw. Qik Fliki tj. już zapisane, 5-sekundowe filmy, które mogą być raz zapisane, a następnie wysyłane. Jeżeli z kolei nie chcemy otrzymywać filmów od danej osoby, możemy ją szybko zablokować.

Każda z przesłanych wiadomości może zostać usunięta w dowolnym momencie. Jeżeli użytkownik postanowi ją zostawić to i tak Microsoft usunie ją ze swoich serwerów automatycznie po 14 dniach. Co istotne, aplikacja obsługuje powiadomienia, pozwala również na wyłączenie komunikacji za pośrednictwem sieci komórkowej: jako, że filmy wymagają nieco transferu do przesłania, użytkownik może zablokować ich pobieranie ograniczając się jedynie do sieci Wi-Fi. Aplikacja jest dostępna dla wszystkich wiodących platform mobilnych tj. Androida, iOS oraz Windows Phone.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!