reklama

Skype kupuje wieloplatformowy komunikator mobilny GroupMe

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Skype, który już wkrótce stanie się własnością Microsoftu, kupił młodą firmę — GroupMe.

GroupMe powstał rok temu. Startup rozwinął komunikator pozwalający na prowadzenie tekstowych czatów grupowych na urządzeniach mobilnych. Skype nie podaje szczegółów wykorzystania nabytego komunikatora, ale wiemy, że ma ambicję stworzyć najlepszy w swojej klasie komunikator tekstowy.

GroupMe oferuje możliwości podobne do BlackBerry Messengera i iMessage dla iOS, ale ma nad nimi znaczną przewagę — jest wieloplatformowy. Obecnie aplikacji GroupMe można używać na Androidzie, BlackBerry, iOS, w przeglądarce, a od niedawna również na Windows Phone 7. Możliwe, że obecność tej ostatniej pozycji na liście obsługiwanych platform przekonała Skype do kupienia tej firmy. Z pewnością Skype skorzysta na obsłudze Windows Phone 7, kiedy stanie się oddziałem firmy Microsoft. Ważna jest również możliwość korzystania z webowej wersji komunikatora, co da użytkownikom większą swobodę komunikacji.

Transakcja była na tyle mała, że podania do wiadomości konkretnych kwot nie było wymagane. Na integrację Skype z GroupMe i włączenie komunikatora do systemu Microsoftu przyjdzie nam poczekać przynajmniej kilka miesięcy.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama