Skype na Androida otrzymał ważną aktualizację. Komunikator stawia na prywatność

Skype na Androida otrzymał ważną aktualizację. Komunikator stawia na prywatność

Skype na Androida otrzymał aktualizację, depositphotos
Skype na Androida otrzymał aktualizację, depositphotos
27.07.2018 12:11, aktualizacja: 27.07.2018 13:34

Microsoft udostępnił nową wersję komunikatora Skype, która skierowana jest na urządzenia działające pod kontrolą Androida. Najważniejszą nowością, mającą zainteresować osoby ceniące prywatność, są szyfrowane rozmowy.

Mobilny Skype ciągle otrzymuje nowe funkcje. Microsoft musi się po prostu starać, aby móc konkurować m.in. z Facebookiem. Natomiast w przypadku lubianej przez wielu wersji na PC, sytuacja wygląda już mniej ciekawie. Firma poinformowała, że klasyczny Skype przestanie istnieć. Microsoft wyłączy go całkowicie po wakacjach.

Nowa wersja Skype'a na Androida (8.26.0.70) dostępna jest już do pobrania. W oficjalnym dzienniku zmian przeczytamy, że dodane zostały konwersacje prywatne. Mają one zapewniać większe bezpieczeństwo dzięki szyfrowaniu wiadomości. Wykorzystywane jest szyfrowanie end-to-end, więc w teorii dostęp do rozmowy mają tylko jej uczestnicy.

Skype nie jest wyjątkiem, można stwierdzić, że dopiero dogonił pozostałe komunikatory. Szyfrowanie end-to-end dostępne jest już w aplikacji Signal, WhatsApp czy nawet w Facebook Messengerze. Ponadto nad własnym komunikatorem, który zapewni prywatne rozmowy, pracuje Twitter.

Aktualizacja Skype’a przynosi także ulepszenia łączności Bluetooth oraz poprawki zwiększające stabilność i niezawodność. Aplikację znajdziecie oczywiście w naszym katalogu. Dostępna jest również wersja na iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)