Mobilny Skype w Material Design, ulepszoną wyszukiwarką i gestami

Mobilny Skype w Material Design, ulepszoną wyszukiwarką i gestami

Mobilny Skype w Material Design, ulepszoną wyszukiwarką i gestami
Redakcja
04.09.2015 11:50

Microsoft w miarę możliwości stara się, aby użytkownicy jego aplikacji byli z nich zadowoleni niezależnie od wykorzystywanej platformy. Najnowsze wersje Skype dla Androida i iOS pokazują, jak wielkie ma to znaczenie. Zamiast promować własny interfejs, korporacja dostosowuje się do zaleceń konkurentów.

W przypadku Androida nowa odsłona wprowadza odświeżony interfejs zbudowany zgodnie z założeniami Material Design. W efekcie mobilny Skype dla Androida prezentuje się lepiej niż niektóre aplikacje stworzone dla tego systemu przez Google. Całość jest elegancka, bardzo czytelna i łatwa w obsłudze. W nowej odsłonie znajdziemy pływający przycisk umożliwiający rozpoczęcie nowej rozmowy wideo, głosowej, czatu, a także wysyłanie do innych użytkowników krótkiej wiadomości wideo, którą mogą odczytać, gdy będą mieli ku temu możliwość.

Obraz

Nie jest to koniec zmian, producent poprawił także wyszukiwarkę, która obecnie powinna radzić sobie znacznie lepiej w sytuacji, gdy będzie poszukiwać jakiejś osoby lub konkretnej rozmowy. Na liście czatów znajdziemy także ikonę symbolizującą liczbę nieprzeczytanych wiadomości, dzięki której dowiemy się, czy ktoś wysłał np. jedynie potwierdzenie, czy może jednak dobija się do nas z czymś istotnym. Najnowsza wersja o numerze 6.0 stopniowo trafia do sklepu Google Play, jednak jeszcze nie jest widoczna u wszystkich użytkowników. Jeżeli jesteście zainteresowani szybszą aktualizacją, odpowiedni plik znajdziecie w serwisie APK Mirror.

Zmiany zaszły także w Skype dla iPhone oraz iPada. Również tutaj interfejs przeprojektowano, aby był jeszcze łatwiejszy w użyciu – uwagę zwraca przede wszystkim nawigacja, która przyśpiesza przechodzenie do listy konwersacji. Oprócz tego użytkownik może wykorzystywać gesty w celu szybkiego wykonywania połączeń i zarządzania wiadomościami. Podobnie jak w przypadku Androida, znajdziemy tu ulepszoną wyszukiwarkę. Microsoft dodatkowo przeniósł funkcje dostępne do tej pory w wersji dla iPhone także do tej przeznaczonej dla iPada. Dzięki temu możemy rozpoczynać czaty grupowe, podglądać linkowane strony, a także udostępniać lokalizację i zdjęcia.

Obraz

Najnowszą wersję Skype znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu w wersjach dla systemu Windows, Androida, iOS, a także Windows Phone. Przypominamy, że komunikator pozwala na zupełnie bezpłatna komunikację tekstową, głosową i wideo. Do logowania w niej wykorzystać możemy zarówno konto Skype, jak i te służące do obsługi innych usług Microsoftu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)