Skype wyjaśnia przyczyny awarii

Strona główna Aktualności

O autorze

Błąd w kliencie dla systemu Windows był przyczyną awarii sieci Skype. Taką informację podał producent programu na oficjalnym blogu.

Tydzień temu informowaliśmy o problemach popularnego komunikatora Skype. Awaria, w wyniku której wielu internautów nie mogło skorzystać z programu, dotyczyła tak zwanych superwęzłów. Ich zadaniem jest koordynacja połączeń pomiędzy klientami w sytuacji, gdy nie mogą nawiązać połączenia bezpośrednio. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że powodem problemów był błąd występujący w wersji 5.0.0152 komunikatora dla systemu Windows.

W pierwszych godzinach użytkownicy najnowszych wydań Skype, a także starszych, jak również wersji na Mac OS X i iOS nie mieli problemów z łączeniem się z siecią. W sumie awaria objęła około 40% wszystkich użytkowników Skype. Firma ma zamiar poprawić w najbliższym czasie bezpieczeństwo swojej sieci, aby do podobnych wydarzeń już nie doszło w przyszłości. Warto przypomnieć, że awarię wykorzystała firma Gradient Enterprises, która pozwała twórcę komunikatora do sądu. Szerzej pisaliśmy o tym w poniedziałek.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi