Słownik synonimów 2.0

Strona główna Windows Edukacja i nauka Język polski
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Słownik synonimów to prosta, ale bardzo przydatna podczas redagowania różnego typu tekstów aplikacja, stworzona przez Kamila Mierzejewskiego.

Program stworzony został z myślą o osobach, które podczas pisania wypracowań, recenzji, opisów itp. często miewają problem z powtórzeniami. Z jego pomocą użytkownik dużo szybciej niżeli w przypadku słowników w wersji papierowej wyszuka synonimy dla wskazanych przez siebie fraz. Słownik synonimów dysponuje bazą ponad 36 000 słów, pośród których poruszanie ułatwia wbudowana wyszukiwarka, charakteryzująca się dużą szybkością pracy.

Zaletą aplikacji jest niezwykle prosty interfejs graficzny, który dodatkowo może zostać dostosowany do preferencji użytkownika. Możliwa jest zmiana rozmiaru, typu oraz koloru czcionki i poszczególnych elementów programu. Pracę z programem dodatkowo ułatwiają skróty klawiszowe.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

baza synonimów, mały rozmiar instalki
brak
ocena użytkownika
03.10.2016 20:26 • Recenzja do wersji 2.0

Dobry program, choć dawno nieaktualizowany to i tak spełnia swoje zadanie. Baza synonimów bardzo duża. Interfejs stary ale całkiem przyjazny. Plus za personalizacje i zmianę ustawień. Jak komuś nie przeszkadza kolejny zainstalowany program, to polecam. Dla mnie obecnie zdecydowanie wygodniejsze są strony www z synonimami.

dużo słów, łatwa obsuga, prosty wygląd
narazie żadnych
ocena użytkownika
09.11.2010 19:23 • Recenzja do wersji 2.0

Mam 11 lat i często piszę wypracowania do szkoły. Gdy nagle zabraknie mi synonimów, korzystam z tej aplikacji. Jest to jedna, ładna ikonka. Po kliknięciu otwiera się szybko. Proste oprogramowanie sprawia, że korzystam z niego często. Dotąd nie zawiódł mnie i myślę, ze nigdy tego nie zrobi. Polecam każdemu Słownik Synonimów 2.0.