r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Snip 0.1.5119.0

Strona główna Windows Grafika Przechwytywanie obrazu
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Snip to niewielkie i proste w obsłudze narzędzie Microsoftu służące do tworzenia zrzutów ekranu, notatek oraz zdjęć. Po instalacji na pulpicie pojawia się niewielki panel, którego umiejscowienie można dowolnie dostosować do własnych potrzeb. Snip oferuje zrzucenie prostokątnego fragmentu pulpitu, dodanie do niego odręcznych notatek i przesłanie efektu swojej pracy mailem, a także skopiowanie do schowka oraz zapisanie obrazka w pliku PNG.

W zakresie tworzenia notatek, Snip umożliwia tworzenie odręcznych rysunków w pięciu kolorach, a także dodanie załącznika w postaci nagrania z mikrofonu, które może zostać automatycznie dodane do notatki i – podobnie jak zrzut – przesłane mailem.

Obsługa programu jest prosta, co niestety odbiło się także na jego funkcjonalności. Zabrakło bowiem nieco bardziej zaawansowanych możliwości robienia zrzutów, jak choćby automatycznego zaznaczania aktywnego okna czy menu. Zaletą może być natomiast integracja z systemem operacyjnym: po naciśnięciu klawisza Print Screen na klawiaturze, do zrobienia zrzutu ekranu będzie automatycznie wykorzystywany Snip.

Program może być przydatny podczas prezentacji, czy pracy grupowej, czemu sprzyja łatwa i wygodna obsługa. Problem może stanowić natomiast brak polskiej wersji językowej.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Snip od Microsoftu: robienie zrzutów ekranu i notatek proste, choć ograniczone

13
28.08.2015  •  Maciej Olanicki

Nie tylko dla zaawansowanych użytkowników domyślna funkcja zrzutów ekranu w Windows jest zdecydowanie zbyt uproszczona. Samo przechwycenie obrazka i umieszczenie go w schowku to zdecydowanie zbyt mało, choćby w porównaniu z opcjami zrzucania określonego obszaru, okna czy nawet menu kontekstowego, co oferuje oprogramowanie trzecich firm. Microsoft udostępnił więc nowy program o nazwie Snip – proste narzędzie do robienia zrzutów ekranu, notatek oraz przechwytywania obrazu z kamery. Snip to niewielkie narzędzie z prostym interfejsem wpasowującym się w stylistykę Windowsa 10 oraz dość…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 28.08.2015 12:47

Szykuje się następca dla narzędzia "wycinanie" - http://i.imgsafe.org/3cb2024.png

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.