Snip Snip 0.1.5119.0

Strona główna Windows Grafika Przechwytywanie obrazu
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Snip to niewielkie i proste w obsłudze narzędzie Microsoftu służące do tworzenia zrzutów ekranu, notatek oraz zdjęć. Po instalacji na pulpicie pojawia się niewielki panel, którego umiejscowienie można dowolnie dostosować do własnych potrzeb. Snip oferuje zrzucenie prostokątnego fragmentu pulpitu, dodanie do niego odręcznych notatek i przesłanie efektu swojej pracy mailem, a także skopiowanie do schowka oraz zapisanie obrazka w pliku PNG.

W zakresie tworzenia notatek, Snip umożliwia tworzenie odręcznych rysunków w pięciu kolorach, a także dodanie załącznika w postaci nagrania z mikrofonu, które może zostać automatycznie dodane do notatki i – podobnie jak zrzut – przesłane mailem.

Obsługa programu jest prosta, co niestety odbiło się także na jego funkcjonalności. Zabrakło bowiem nieco bardziej zaawansowanych możliwości robienia zrzutów, jak choćby automatycznego zaznaczania aktywnego okna czy menu. Zaletą może być natomiast integracja z systemem operacyjnym: po naciśnięciu klawisza Print Screen na klawiaturze, do zrobienia zrzutu ekranu będzie automatycznie wykorzystywany Snip.

Program może być przydatny podczas prezentacji, czy pracy grupowej, czemu sprzyja łatwa i wygodna obsługa. Problem może stanowić natomiast brak polskiej wersji językowej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!