r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sodipodi 0.34 dla Windows 95/98/Me

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Wersja dla starszych systemów, interesującącego programu do tworzenia grafiki wektorowej bazującego na formacie SVG. Choć okienkowa filozofia pracy i interfejs Sodipodi bardziej przypomina GIMP'a to dostępne narzędzia i możliwości nawiązują raczej do CorelDRAW. Program dość dobrze radzi sobie z grafikami o wielkich rozmiarach dzięki czemu spełni swoje zadanie jako narzędzie do tworzenia wielkoformatowych wydruków np. plakatów. Oferuje przy tym dużą szybkość działania, nawet przy wykorzystaniu plików rastrowych. Głównymi mankamentami programu jest bardzo uboga lista obsługiwanych formatów graficznych (nie obsługuje m.in. najbardziej popularnego CDR), a także niestabilna praca (projekt jest jeszcze w fazie rozwojowej).

Uwaga!

1. Do poprawnego działania programu Sodipodi niezbędna jest wcześniejsza instalacja bibliotek GTK+, które są do pobrania w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki.

2. W przypadku zainstalowanych bibliotek GTK+ w wersji 2.x podczas uruchamiania programu Sodipodi może pojawiać się błąd dotyczący braku pliku zlib-1.dll. Aby usunąć ten problem należy w katalogu C:\Program Files\Common Files\GTK2.0\bin zduplikować plik zlib1.dll pod nazwą zlib-1.dll.

3. Program został stworzony w oparciu o warunki GNU General Public License, zgodnie z którymi jest oprogramowaniem całkowicie darmowym z możliwością przetwarzania jego kodu źródłowego. Może być dowolnie rozpowszechniany z zastrzeżeniem jednoczesnego udostępniania kodu źródłowego.

Kod źródłowy programu można pobrać tutaj.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #7 21.08.2008 16:17

Sodipodi świetnie działa, ale musi rozumieć się z GTK+ ze swojej epoki czyli "gtk+-2.4.14-setup.exe"

  #6 24.03.2008 11:33

Strona, z której się program ściąga nie może się otworzyć! Wyskakuje "Nie można wyświetlić strony"...

Pomocy!

  #5 17.02.2008 23:36

nie dziala na xp ani viscie??? ;|

"System operacyjny: MS Windows 95/98/Me"

żaal

  #4 08.01.2008 18:53

No jeśli ktoś nie umie nawet zainstalować programu to cóż dopiero korzystać z niego przy użyciu myszki i klawiatury. Współczuję i pozdrawiam.

  #3 06.05.2007 17:02

Co za SHIT!!!! Nie mogę tego w ogóle otworzyć :/

  #2 25.03.2007 16:02

dzieki nie instaluje go =)

  #1 16.12.2006 12:47

jeszcze nie spotkalam sie z programem, ktory stwarzalby tyle problemow z instalacja jak ten.
Nie polecam

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.