r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Software Inventory Analyser

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program Ten program nie jest już dostępny zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Microsoft Software Inventory Analyser (MSIA) to bezpłatne narzędzie wyszukujące informacje o oprogramowaniu firmy Microsoft zainstalowanym na poszczególnych komputerach. Korzystając z tego narzędzia, można przeprowadzić inwentaryzację wszystkich najpopularniejszych produktów Microsoft zainstalowanych na wszystkich komputerach w firmowej sieci. Rezultaty skanowania przeprowadzonego przez MSIA są prezentowane w eleganckich raportach i jak zapewnia producent, są całkowicie poufne i nie są wysyłane do firmy Microsoft. Program umożliwia także wprowadzenie ilości posiadanych licencji tak aby w łatwy sposób można było wykryć ich niedobór bądź nadmiar.

Galeria programu

Uwaga!

1. Podczas skanowania sieci w trybie Skanowanie Sieci (Network Scan), użytkownik musi posiadać uprawnienia administratora w danej sieci.

2. Aby przeskanować sieć, która składa się z komputerów z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 95, 98 i Me należy:
- udostępnić dysk twardy komputera, który ma być przeskanowany
- zastosować Usługę Zdalnej Administracji i zainstalować Usługę Zdalnej Rejestracji w każdym komputerze, który ma być przeskanowany

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #10 10.03.2016 11:34

Wszystko pięknie napisane.

  #9 02.04.2013 14:31

straszna tandeta

XYZed   4 #8 28.02.2011 17:58

No cóż, testowałem sporo programów do inwentaryzacji sprzętu i oprogramowania, ale "to coś" jest po prostu kiepskie. Szukając darmowych rozwiązań powróciłem do OCS Inventory i GLPI. Konfiguracja koszmarna i można się nieźle nakląć. Ale jak już się skonfiguruje i zainstaluje na kompach serwery (zwane przez userów szpiegami), to działa pięknie. Od razu (no bez przesady... po 24h przy dużej sieci) znajdzie się braki w licencjach, trefne programy poinstalowane przez userów, drukarki, programy P2P, itd.

  #7 15.02.2011 13:35

Program zupełnie nie przydatny. Szkoda miejsca i czasu na coś takiego.

  #6 07.04.2010 11:23

WSPANIAŁY PROGRAM POZDRO...

  #5 09.04.2009 12:28

Jak dla mnie to program jest beznadziejny. Nie wykrył m.in. oryginalnego MS Office 2007 Professional ?!?!? Póki co można go umieścić w kategorii "nieprzydatne śmieci".

  #4 16.03.2007 22:30

programik jest swietny, szybki w działaniu, i jak za free całkiem przyzwoity, śmiga w domwniw jak zły .)

  #3 18.02.2007 20:35

Po przeczytaniu "Uwaga" stwierdziłem, że chyba żadnego on oprogramowania nie znajdzie... :)))))

  #2 22.09.2006 13:43

"Rezultaty skanowania przeprowadzonego przez MSIA są prezentowane w eleganckich raportach i jak zapewnia producent, są całkowicie poufne i nie są wysyłane do firmy Microsoft."

Powiedzmy, że w to wierze.....

  #1 16.01.2006 21:12

Jestem ciekawy jakie są Wasze doświadczenia z tym programem? Ja mogę podzielić sie swoimi. (MSIA - z polskiej strony MS) Mianowicie na win98se program sie wywala (kernel32.dll - jakieś błędy i nici ze skanowania) próbowałem na 2 różnych kompach, następnie win2k najpierw komunikat że program nie jest zainstalowany, przy kolejnych próbach, wykonał nieprawidłową operacje (i pocałuj mnie w d...) tak więc dla wszystkich którzy chcą przeprowadzić audyt polecam DARMOWY program Belarc Advisor.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.