r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Solid Edge ST9

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD

Solid Edge to kompleksowe oprogramowanie do wspomagania projektowania CAD 2D/3D, bazujące na nowoczesnej technologii synchronicznej. Zapewnia ona niespotykaną u konkurencji szybkość i intuicyjność projektowania.

Galeria programu

W systemie zaimplementowano dwa wysokowydajne modelery graficzne Parasolid i D-Cubed, łączące możliwość bezpośredniego modelowania z precyzyjną kontrolą geometrii za pomocą sterujących wymiarów 3D. Program z powodzeniem posłużyć może do modelowania trójwymiarowych, cyfrowych prototypów maszyn i urządzeń, pozwalając również kontrolować poprawność projektu oraz przeprowadzania różnego rodzaju analiz. Stworzone w Solid Edge modele wykorzystane może być m.in. do automatycznego generowania dokumentacji rysunkowej, tworzenia fotorealistycznych wizualizacji projektu czy przeprowadzania analiz i symulacji ruchu urządzenia.

r   e   k   l   a   m   a

Wśród zalet Solid Edge wymienić należy dostępność metod modelowania bryłowego i powierzchniowego (modelowanie hybrydowe), pozwalające na tworzenie modeli o dowolnym stopniu skomplikowania, obecność specjalizowanych modułów, np. do tworzenia konstrukcji ramowych, form wtryskowych, instalacji elektrycznych czy połączeń rurowych, a także obecność obszernych bibliotek zawierających elementy znormalizowane (elementy złączne, łożyska, profile hutnicze itp). Oprogramowanie zapewnia łatwą, dwukierunkową wymianę danych z innymi systemami CAx (m.in. z AutoCAD, NX, Pro/E, SolidWorks, CATIA V4, CATIA V5).

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 45 dni.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Chcesz poćwiczyć projektowanie w Solid Edge ST7? Oto darmowy polski podręcznik

15
OPROGRAMOWANIE 10.12.2014 | Anna Rymsza

Z okazji mikołajek pasjonaci projektowania i modelowania w Solid Edge ST7 dostali nie lada prezent – całkowicie darmowy, cyfrowy podręcznik z ćwiczeniami. Do książki dołączone zostały pliki z modelami do ćwiczeń oraz filmy. Publikacja Solid Edge ST7 – ćwiczenia zawiera zadania, dzięki którym można przećwiczyć sobie korzystanie z najnowszych możliwości oprogramowania przeznaczonego między innymi do modelowania przestrzennego, tworzenia wizualizacji projektów i opracowywania dokumentacji projektowej. W wersji ST7 pojawiły się nowe narzędzia przyspieszające tworzenie szkiców 3D, nowe…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 07.04.2017 11:20

@seepoo Reklama czy nie, trzeba przyznać że IRONCAD jest pod wieloma względami lepszy od SolidEdge.;)

  #2 28.02.2017 20:58

@KazimierzB: REKLAMA

KazimierzB   1 #1 14.02.2017 11:25

Wiadomo jak każdy CAD 3D SolidEdge ma swoje plusy i minusy. U nas w firmie zajmujemy się projektowaniem maszyn i urządzeń do przemysłu rolniczego i korzystamy z IronCada. Nauka tego systemu nie zajęła mi długo. Po kilku tygodniach pracy bardzo dobrze poznałem program. Byłem zaskoczony stabilnością samego Irona przy dużych złożeniach - 500+ elementów. Polecam przetestować: http://ironcad.pl/

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.