Sonda: Jakiego programu antywirusowego używasz?

Strona główna Aktualności

O autorze

Każdy z nas stale bombardowany jest mnóstwem zagrożeń z sieci. Jedni śpią spokojnie dzięki odpowiednio dobranym zabezpieczeniom (programom antywirusowym, zaporom sieciowym itp.) inni natomiast tracą czas, nerwy, a czasem dane ponieważ nie wykorzystują aplikacji zabezpieczających bądź te nie są odpowiednio skuteczne. Warto więc głęboko przemyśleć decyzje związane z ochroną własnego komputera bądź komputerów działających w firmie, w końcu niewielu jest miłośników reinstalacji systemu, nie mówiąc o innych konsekwencjach.

Wybór jednego tylko z najważniejszych elementów zabezpieczenia systemu - programu antywirusowego jest jednak nie łatwy. Opinii na temat optymalnych rozwiązań jest mnóstwo, wiadomo również, że nie każde rozwiązanie sprawdza się w każdych warunkach, nie każde rozwiązanie jest odpowiednio przystępne itd... Warto jednak spojrzeć na co decydują się Czytelnicy dobrychprogramów. Większość z nas testowała więcej niż jedno rozwiązanie zanim zdecydowała się na to, z którego korzysta obecnie. Podzielmy się więc z innymi naszym doświadczeniem.

Zapraszamy więc do udziału w nowej sondzie "Jakiego programu antywirusowego używasz?". Mamy nadzieję, że wnioski, które będzie można wysnuć z jej wyników będą interesujące, może zmotywują do zmian bądź poszukiwań optymalnych rozwiązań.

Przy okazji nowej sondy warto podsumować właśnie zakończoną "W jaki sposób radzisz sobie z problemami komputerowymi?". Oddano w niej 35 535 głosów, a konkluzja jest bardzo wyraźna. Nasze problemy rozwiązujemy sami, w zasadzie robi tak 82% naszych Czytelników jednak 16% poszukuje rozwiązań w sieci, a 66% korzysta jedynie z własnej wiedzy. 12% z nas korzysta z pomocy znajomych, tylko 5% korzysta z usług specjalistów. Sonda również wskazuje, że prasa specjalistyczna jest minimalnym wsparciem w przypadku pojawienia się problemów - tylko 1% użytkowników deklaruje, że w takich sytuacji w niej szuka rozwiązania. Więcej informacji na temat sondy można znaleźć tutaj

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w sondzie i zapraszamy do głosowania w nowej :-)

© dobreprogramy
s