Songbird 1.0 - nowy i wydajniejszy Firefox wśród odtwarzaczy

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się nowa stabilna wersja aplikacji Songbird 1.0.0, która łączy w sobie funkcje odtwarzacza plików multimedialnych i przeglądarki stron internetowych. Obie te opcje dostępne są w programie z poziomu jednego okna.

Songbird rozpowszechniany jest w oparciu o otwarty kod i dostępny jest na platformy Windows, Linux oraz Mac OS. Oprócz podstawowej funkcji odtwarzania multimediów aplikacja posiada również opcję przeglądarki internetowej, która stworzona została w oparciu o silnik renderujący znany z popularnego Firefoksa. Program radzi sobie z odtwarzaniem plików w formatach MP3, AAC, OGG, FLAC i WMA oraz podobnie jak np. Winamp pozwala na dostosowanie swojego interfejsu graficznego do upodobań użytkownika. Ponadto Songbird posiada wbudowaną wyszukiwarkę plików MP3, która umożliwia przesłuchanie fragmentu wybranego utworu, a następnie jego zakup.

Najnowsza wersja Sonbirda bazuje na multimedialnym frameworku GStreamer, dzięki czemu aplikacja działa teraz znacznie wydajniej. Ponadto twórcy wprowadzili wiele ulepszeń, które sprawiają, że praca z aplikacją staje się wygodniejsza i bardziej komfortowa. Wśród nich wymienić należy ulepszony mashTape, wparcie dla albumów grafiki oraz nowe skróty klawiszowe. Dla użytkowników systemu Linux zaktualizowano archiwum instalacyjne, które zawiera już wszystkie wymagane do poprawnej działania aplikacji zależności. Więcej na temat zmian w nowym wydaniu znaleźć można na oficjalnym blogu twórców Songbirda.

Aplikację Songbird 1.0.0 w polskiej wersji językowej znaleźć można w naszym dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i video.

© dobreprogramy