r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sony Xperia Z5+, czyli japoński pomysł na fablet

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Jeszcze w tym roku Sony zaprezentuje drugi topowy model – Xperię Z5. Natomiast w marcu ma pojawić się duża, 5,7-calowa Xperia Z5+ ze Snapdragonem 820 i frontową kamerą 8 MP. Będzie ona odpowiedzią Japończyków na Samsunga Galaxy Note i inne fablety konkurencji.

W tym roku Sony nie zaskoczyło nas swoim topowym smartfonem. Xperia Z3+ nie tylko okazała się być odgrzewanym kotletem, ale także w jej wnętrzu znalazł się procesor, który po kilku minutach intensywnej pracy robi się naprawdę gorący. Nowy model z pewnością nie jest godnym następcą poprzednika, nie zaoferował prawie nic więcej, a jego cena jest wyższa. Godny następca, przynoszący większe zmiany ma zostać oznaczony jako Xperia Z5 i prawdopodobnie pojawi się jeszcze jesienią tego roku.

Xperia Z5 nie jest jedynym topowym smartfonem nad którym pracują Japończycy. Według najnowszych informacji w marcu ma zostać zaprezentowana Xperia Z5+. Przekątna ekranu wskazuje, że nie będzie to poprawiona wersja Z5, ale zobaczymy fablet, który będzie konkurencją chociażby dla Samsunga z serii Galaxy Note. Sony Xperia Z5+ zostanie wyposażona w duży, 5,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Quad HD. Ekran ma być pozbawiony bocznym ramek. Dzięki temu smartfon będzie wyglądał nowocześniej, ale szansa na stłuczenie wyświetlacza będzie sporo większa.

r   e   k   l   a   m   a

Nadchodzący fablet Sony ma zachwycić także wydajnością. Jego sercem będzie procesor Snapdragon 820. Miejmy nadzieję, że tym razem nie pojawią się problemy z odprowadzaniem ciepła. Na dane użytkownika zostanie przeznaczone 32 GB przestrzeni, a system do dyspozycji otrzyma aż 4 GB RAM. Główna, umieszczona z tyłu kamera wykona zdjęcia w 20,7 MP, a frontowa zaoferuje 8 MP. Smartfon ma posiadać skaner linii papilarnych.

Jeśli japońska firma chce powalczyć chociażby z Samsungiem, to Xperia Z5+ nie może posiadać tylko dużego wyświetlacza. Sony powinno wykorzystać potencjał 5,7-calowego ekranu, dostosowując do niego Androida. Bez odpowiedniego oprogramowania Z5+ będzie tylko przerośniętą i nieporęczną wersją zwykłej Z5.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.