reklama

Sony chwali się sprzedażą PlayStation 4 na poziomie 5,3 miliona sztuk

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Kiedy firma Sony niedawno ponownie chwaliła się różnorakimi liczbami związanymi z niedawną premierą PlayStation 4, zabrakło aktualnej ilości sprzedanych egzemplarzy konsoli. W styczniu mówiło się o 4,2 miliona wydanych klientom urządzeń i wielu mogło wydawać się, że na tym mniej więcej pułapie sprzęt pozostał, bo nie było aktualizacji tych informacji. Okazuje się jednak, że po prostu sporo czasu zajęło przeliczenie wszystkiego. Do 8 lutego rozeszło się 5,3 miliona PS4. Szacunki pokazują, że sprzedaż nie zwalnia.

Mimo swoich wad i braku wyjątkowych gier na start (Knack oraz nowy Killzone jednak rozczarowują), na kolejne dostawy sprzętu do sklepów czekają dalsi miłośnicy świata elektronicznej rozrywki, pragnący wejść w nową generację zabawy. PlayStation 4 było najlepiej sprzedającą się konsolą stycznia w USA, a 22 lutego urządzenie dopiero zadebiutuje w Japonii. Sony na swoim rynku zawsze miało przewagę nad Xboksami, więc niebawem należy spodziewać się kolejnych ogłoszeń z bicia rekordów.

Microsoft nie ujawnia obecnego poziomu sprzedaży Xboksa One, mówiąc jedynie o najlepszym debiucie w historii konsolowej marki, a także około 2,3 razy szybszym rozchodzeniu się swojej najnowszej propozycji sprzętowej w Stanach Zjednoczonych, w stosunku do premiery Xboksa 360. Amerykanie w styczniu może więcej kupowali PS4, ale najwięcej gier według danych NPD brali na Xboksy. Oba dostępne na rynku.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama