reklama

Sony stawia sprawę jasno — odetnie od usług zmodyfikowane PS3

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Po elektryzującej informacji, że klucze LV0 upubliczniono, a więc w sumie droga do definitywnego złamania konsoli PlayStation 3 stoi otworem, Sony nie śpieszyło się zbytnio z wystosowaniem oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Wobec coraz prężniej rozwijającej się „szarej strefy” i modyfikacji systemowych dla urządzenia, wreszcie wiemy jednak, czego się spodziewać — korzystający z przerobionych PS3 mają zostać na zawsze odcięci od usług.

Sprzętowy gigant zauważył wreszcie, że hakerzy wypuścili nowe nieautoryzowane oprogramowanie dla PlayStation 3, z którego korzystanie narusza warunki użytkowania konsoli oraz PlayStation Network i Sony Entertainment Network. Wobec tego ostrzega, iż będzie odbierać nieuczciwym konsumentom prawo do korzystania z dobrodziejstw usług online na PS3. Co ciekawe, Sony wspomina także, że „permanentnej terminacji” (wybaczcie zabawę słowami) da się uniknąć. Użytkownicy niedozwolonych rozwiązań muszą zaprzestać korzystania z nich i pokasować całe programowe „zło” i pirackie gry z konsoli, a będzie im odpuszczone...

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama