r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sprytny Feebs

Strona główna Aktualności

Pracownicy laboratorium F-Secure wykryli w wirusie Feebs niecodzienną cechę. Oprócz rozsyłania swoich kopii za pomocą własnego silnika SMTP, dokleja się on także do zwykłej korespondencji użytkownika.

Feebs jest mało rozpowszechnionym wirusem, wykrytym pod koniec grudnia ub. r. Jego kod zaszyty jest w załączniku HTA (HTML Application) i umożliwia m.in. zdalną aktualizację. Tak jak większość wirusów, także Feebs rozsyła swoje kopie jako listy elektroniczne o z grubsza ustalonej postaci. Okazuje się jednak, że potrafi on także wykrywać fakt wysyłania zwykłego listu przez użytkownika komputera i dokleić się jako dodatkowy załącznik. W ten sposób stwarza sobie bardzo wiarygodne alibi.

Choć sama technika nie jest nowa, nie jest też często spotykana. Warto więc wyczulić się nie tylko na niespodziewane listy, ale także dziwne załączniki w zupełnie zwyczajnej korespondencji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.