r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sprzedaż Windows XP OEM przedłużona

Strona główna Aktualności

Wygląda na to, że Microsoft nie może tak łatwo rozstać się z Windows XP - systemem starym, ale przez wielu uważanym za bezkonkurencyjny. Chodzi mianowicie o kanał sprzedaży OEM, czyli preinstalację systemu na nowych komputerach bezpośrednio przez ich producentów. Zakończenie takiej sprzedaży miało nastąpić 30 stycznia 2008 roku, ale Microsoft zdecydował o przesunięciu tej daty na 30 czerwca. Dzięki temu wciąż będzie można kupować markowe komputery z zainstalowanym Windows XP na pokładzie.

Terminy te nie dotyczą firm System Builder, które same preinstalują systemy - mogą one w dalszym ciągu robić to do 30 stycznia 2009 roku. Ci, którzy sprzedają Windows XP w edycji Starter mają jeszcze bardziej odległy termin - do 2010 roku. Przypomnijmy też, że samo podstawowe wsparcie dla Windows XP zostało już jakiś czas temu wydłużone do 2012 roku, a rozszerzone - aż do 2017. Jak przyznaje sam Kevin Kutz, dyrektor w dziale Windows Client, roczny okres przejściowy dla klientów okazał się niewystarczający. Wcześniej firmy OEM miały zwykle dwa lata na przejście na nową wersję Windows.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.