r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

SpyShelter Free Anti-Keylogger 10.8.6

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

SpyShelter Free Anti-Keylogger to bezpłatna edycja programu zabezpieczającego, który stworzony i rozwijany jest w Polsce. Jego głównym zadaniem jest ochrona komputera przed wykradaniem danych wprowadzanych poprzez fizyczną klawiaturę podczas, np. korzystania z bankowości elektronicznej, poczty e-mail itp.

Galeria programu

Program charakteryzuje się bardzo prostą obsługą, pozwalając na podstawowe zabezpieczenie komputera przed wyciekiem poufnych danych wykorzystywanych przez użytkownika np. podczas logowania w różnego typu serwisach internetowych. Poza modułem zapewniającym ochronę przed najpopularniejszymi keyloggerami, przechwytującymi każdy wciśnięty na klawiaturze klawisz i kliknięcie myszką, SpyShelter Free Anti-Keylogger oferuje także narzędzia, których celem jest uniemożliwienie niepowołanym osobom uzyskanie dostępu do obrazu z ekranu oraz zawartości schowka systemowego. Ma to istotne znaczenie, kiedy podczas pracy online nie wpisujemy na klawiaturze poufnych danych, a wykorzystujemy klawiaturę ekranową lub kopiujemy je z innego źródła. Poszczególne moduły można dezaktywować w ustawieniach programu (nie jest to jednak zalecane).

Działanie narzędzia opiera się na mechanizmie tworzenia biało-czarnych list. W sytuacji wykrycia jakiegokolwiek podejrzanego działania SpyShelter wyświetla alert, a użytkownik musi podjąć decyzję czy zablokować lub zezwolić na daną akcję. Listą stworzonych w ten sposób reguł wygodnie zarządzać można z poziomu programu. Możliwe jest dodawanie i usuwanie wpisów oraz ich eksportowanie lub importowanie z pliku tekstowego. Na wspomnianej liście znaleźć się mogą również pliki lub foldery. Co istotne, dostęp do narzędzia może zostać zabezpieczony hasłem przed innymi użytkownikami komputera.

Należy pamiętać, że SpyShelter nie jest typowym oprogramowaniem antywirusowym i powinien być wykorzystywany jedynie jako jego uzupełnienie. Wśród zalet programu wymienić należy niskie wymagania systemowe, a także brak konieczności aktualizacji baz sygnatur i wysoką skuteczność w identyfikacji jeszcze nie znanych zagrożeń.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

SpyShelter Free Anti-Keylogger: polska, darmowa ochrona teraz na 64 bitach

31
OPROGRAMOWANIE 28.08.2015 | Łukasz Tkacz

Na tę chwilę czekało wielu użytkowników, którzy dbają o swoje bezpieczeństwo – firma Datpol, twórcy polskiego programu SpyShelter przeznaczonego do ochrony użytkownika przed różnego rodzaju loggerami ogłosiła wydanie nowej darmowej wersji. Teraz z bezpłatnej ochrony możemy skorzystać także na systemach 64-bitowych. Program jest obecny na rynku już od kilku lat i od pewnego czasu stanowi swoistą awangardę: wraz z rozwojem poszczególnych wersji systemu Windows i wbudowanych w nich mechanizmów zabezpieczających kolejni producenci nie byli w stanie dopasować swojego oprogramowania. Nie…

Polskie dobre programy: wywiad z twórcami SpySheltera

32
OPROGRAMOWANIE 29.01.2015 | Łukasz Tkacz

Coraz większym problemem staje się naruszenie bezpieczeństwa komputerowego, które ma na celu np. kradzież danych lub tożsamości użytkownika. Wiele klasycznych rozwiązań nie jest w stanie nas ochronić przed tego typu zagrożeniami, ale na szczęście istnieją firmy, które zajmują się tworzeniem oprogramowania wyspecjalizowanego w tym właśnie celu. W związku z tym postanowiliśmy zadać kilka pytań pracownikom polskiej firmy Datpol z Olkusza, która odpowiada za stworzenie i rozwój jednego z najbardziej znanych antyloggerów, jakim jest SpyShelter. Właśnie wystartowała polska strona tego programu. …

Recenzje użytkowników

Działa świetnie z Bitdefenderem, szyfruje klawisze w przeglądarkach, jasne i przejrzyste alerty, skutecznie chroni system przed szkodliwymi akcjami
Jak na darmową wersje programu którego cena zaczyna się od €25, oferuje naprawdę dużo i nie ma czego się przyczepić
ocena użytkownika

(Wersja 10.1) Bardzo solidne narzędzie do ochrony, działa perfekcyjnie na Windows 10x64 Pro i działa w pełnej zgodzie z Bitdefenderem.

@zeusik123 Rzeczy które opisałeś NIE zdarzyły mi się zarówno na maszynach wirtualnych jak i na fizycznym PC. Być może instalowałeś jakiegoś pirackiego windowsa z dodatkami które są być może niekompatybilne albo wersje preview ...

16.09.2015 11:38 | Recenzja do wersji 10.1
brak
totalna destabilizacja windows 10 (wersja stabilna, nie beta ani żadne insajdery :) )
ocena użytkownika

No dobra... Odradzam! Mocno odradzam. Czysta instalacja windows 10, z przeglądarkami, sterownikami, kodekami itp. Zainstalowałem wersje free 64 bit. Zainstalowało się ok. Po restarcie czarny ekran i nic więcej. Następny restart z buta i czarny ekran. Następny restart z buta i pojawia się pulpit. Ikony i programy ładują się przez 2 minuty (normalnie wszystko pojawiało się błyskawicznie i już). Pierwsze pojawia się pytanie czy chcę dodać jakąś kompatybilność czy cuś do niezgodnego programu (sandboxie). Gdy decyduje że nie, wszystko się wiesza. Restart z buta. Odinstalowuje sandboxie. Po restarcie czarny ekran :) Restart z buta. Pojawia się bardzo powoli pulpit. I okienko z informacją że - fatal error i że nie działa menu start i cortana. Restart. Pojawia się menu start :) Z kompletnie poprzestawianymi ikonami :) Wystarczy. Odinstalowanie SpyShelter Free Anti-Keylogger 10.1. Restart, wszystko wraca do miłej normy (ikonki układam sam :) ).

Jednym słowem, nie miałem nawet jak sprawdzić jak ten program działa. Sama jego instalacja wysadziła mi windowsa 10 do tego stopnia, że sprawdzanie możliwości, ustawień itp programu, nie miało sensu. Ja podziękuje.

29.08.2015 09:32 | Recenzja do wersji 10.1
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #90 12.01.2017 21:11

Fakt, duża szkoda, że przestali rozwijać wersję darmową. Niestety także darmowa konkurencja firmy Zemana już od dawna nie miała aktualizacji, a na ich stronie nie widzę żadnej wzmianki o wersji free, więc podejrzewam, że także ten produkt został porzucony.

Katoss   3 #89 14.10.2016 20:27

Szkoda że producent już nie wypuści nowszych wersji bezpłatnych, och szkoda szkoda, wielka szkoda ( nie skoda) przez duże SZ :)P

ichito   11 #88 14.10.2016 14:56

Trochę nie rozumiem wywalenia mojego postu, ale OK...Wasze DP prawo.
Istotna informacja jest taka, że wersja darmowa kończy swój rozwój na numerze 10.8.6...nowszej nie będzie, bo Datpol zdecydował jej nie rozwijać, o czym na swoich stronach. Aktualizacje będą dotyczyć tylko wersji komercyjnych.

  #87 10.09.2016 13:06

@Razzor: powinno być: "choć ta d..... nie urywa :) Ale masz rację: jest bardzo fajnie że producent daje możliwość darmowego zabezpieczenia przez rzeczywiste szyfrowanie liter wpisywanych z klawiatury.

Razzor   6 #86 07.09.2016 19:39

Fajnie że producent oferuje darmową wersję ta choć dupy nie urywa

  #85 15.07.2016 14:59

Najnowsza wersja 10.8.1 działa już bezproblemowo na koncie zwykłym (bez uprawnień) w Win XP SP3 32bit.
Spyshelter Anti-Keylogger jest lżejszy i chyba zabezpiecza lepiej niż Zemana Free Anti-Keylogger.

  #84 27.06.2016 17:09

Pobrałem wersję najnowszą (10.8) i niestety uruchamia sie tylko na koncie admina. Za chiny ludowe nie chce pracować na innych.

  #83 13.06.2016 18:07

nowa wersja wyszła 10.7.7 ale już nie można skanować plików.

  #82 30.05.2016 17:22

@hipernadzorca (niezalogowany): To chyba nie była wina SpyShelter'a... Na moim XP SP3 32bit pracuje bardzo dobrze

  #81 28.04.2016 08:52

zwiesił mi winde XP, musiałem odinstalowć

ichito   11 #80 18.04.2016 14:04

@777ddd (niezalogowany):
Nie rozumiem, co masz na myśli mówiąc, że "opóźnia pracę programów".
Jedyne "opóźnienie" to ewentualny alert o podejrzanej/nietypowej akcji procesu...na samą jego wydajność nie ma wpływu.

  #79 15.04.2016 19:40

@ichito: ALF =Prawdziwą zaletą tego programu jest to, że się dobrze odinstalowuje.
Bez względu na to, jaki stopień zabezpieczeń się ustawi - ten program sprawdza każdą uruchamianą aplikację, co jednak znacznie opóźnia pracę programów. Natomiast przez tą konieczność zatwierdzania jego działań, można naprawdę dostać nerwicy. Może ten program nie jest zły, ale nie na moje nerwy

ichito   11 #78 25.03.2016 18:35

@Anonim (niezalogowany):
Nie wiem, czemu masz takie problemy na XP SP3, ponieważ na takim systemie SS Premium chodzi u mnie dobrze ponad 3 lata i nigdy nie miałem takich problemów...możliwe, że takie zachowanie jest wynikiem instalacji nowej wersji zaraz po starej. Między tymi wydaniami producent wprowadził wiele zmian wewnątrz, wprowadził nowe funkcjonalności, które zostały również zaimplementowane do wersji darmowej.

Nie wiem, czy info o Avast IS jest też Twój...jeśli tak, to jest to możliwe, że dostałeś komunikat o próbie przechwycenia klawiszy, ponieważ wiele programów zabezpieczających (i nie tylko) wykazuje takie zachowanie.

  #77 14.03.2016 20:51

Dotąd używałem SpyShelter Personal Free w wersji 9.1 i z Windows XP SP3 pracował bez problemów. Odinstalowałem tę wersję i od razu zainstalowałem nową 10.7.2. Jednak po restarcie system przestał reagować na próbę uruchomienia jakiegokolwiek programu na pulpicie, choć wskaźnik myszy przesuwał się po ekranie. Laptop reagował tylko na wyłącznik zasilania, próbowałem tak kilkakrotnie. W końcu wszedłem w tryb awaryjny i udało mi się go odinstalować. System ożył i wszystko już działało poprawnie. Nie wiem jak ta wersja działa z nowszymi Windows, ale z XP nie polecam.

  #76 28.02.2016 18:05

Dlaczego ten program podczas włączania laptopa blokuje Avasta Internet Security twierdząc, że avastui.exe żąda dostępu do klawiatury.
Czy to znaczy, że Avast ma keyloggera?
Czy ktoś mógłby doradzić co z tym zrobić?

ichito   11 #75 26.02.2016 08:00

@chlopisko (niezalogowany):
Jakieś szczegóły tego "błędu"?...pokazuje jakiś komunikat?...blokuje automatycznie?...jakie masz ustawienia? Bez takich informacji Twoja wypowiedź to spam.

  #74 20.02.2016 13:33

Naprawde porazka program blokuje strasznie internet explorer blad byl zglaszany juz dawno i nic z tym nie zrobiono.

ichito   11 #73 02.02.2016 10:42

@2354435 (niezalogowany):
Naprawdę poległa?...jakiś większy opis tego "polegania"...link?...bo na razie to tylko puste gadanie. Pytam, bo nie pierwszy to program i nie pierwszy przykład wypowiedzi, że rzuca się hasło, ale potem żadnych konkretów.

  #72 31.01.2016 01:23

Spyshelter stworzył takie narzędzie jak Security Test Tool.
Wersja premium poległa z ich własnym programem do testowania.(anti keylogger,ochrona przed zrzutami ekranu,itp-nic z tego nie działa poprawnie)
Ps.dobrze że istnieją wersje trial , bo by kasa popłynęłą w siną dal.

ichito   11 #71 07.01.2016 06:24

@Anonim (niezalogowany):

Przecież Oxynger KS nie oferuje aż tak szerokiej ochrony jak SS, więc dlaczego ma być "najlepszy"? To tylko rozbudowana klawiatura wirtualna z możliwością blokowania przechwytywania schowka i zrzutów ekranowych, co ma swoje niewątpliwe zalety, ale nie jest wygodne w codziennej pracy. Poza tym nie ma testów...nie znam takich przynajmniej...które by potwierdzały skuteczność Oxynger.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.