SpyShelter Free Anti-Keylogger SpyShelter Free Anti-Keylogger 12.2

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SpyShelter Free Anti-Keylogger to bezpłatna edycja programu zabezpieczającego, który stworzony i rozwijany jest w Polsce. Jego głównym zadaniem jest ochrona komputera przed wykradaniem danych wprowadzanych poprzez fizyczną klawiaturę podczas, np. korzystania z bankowości elektronicznej, poczty e-mail itp.

Program charakteryzuje się bardzo prostą obsługą, pozwalając na podstawowe zabezpieczenie komputera przed wyciekiem poufnych danych wykorzystywanych przez użytkownika np. podczas logowania w różnego typu serwisach internetowych. Poza modułem zapewniającym ochronę przed najpopularniejszymi keyloggerami, przechwytującymi każdy wciśnięty na klawiaturze klawisz i kliknięcie myszką, SpyShelter Free Anti-Keylogger oferuje także narzędzia, których celem jest uniemożliwienie niepowołanym osobom uzyskanie dostępu do obrazu z ekranu oraz zawartości schowka systemowego. Ma to istotne znaczenie, kiedy podczas pracy online nie wpisujemy na klawiaturze poufnych danych, a wykorzystujemy klawiaturę ekranową lub kopiujemy je z innego źródła. Poszczególne moduły można dezaktywować w ustawieniach programu (nie jest to jednak zalecane).

Działanie narzędzia opiera się na mechanizmie tworzenia biało-czarnych list. W sytuacji wykrycia jakiegokolwiek podejrzanego działania SpyShelter wyświetla alert, a użytkownik musi podjąć decyzję czy zablokować lub zezwolić na daną akcję. Listą stworzonych w ten sposób reguł wygodnie zarządzać można z poziomu programu. Możliwe jest dodawanie i usuwanie wpisów oraz ich eksportowanie lub importowanie z pliku tekstowego. Na wspomnianej liście znaleźć się mogą również pliki lub foldery. Co istotne, dostęp do narzędzia może zostać zabezpieczony hasłem przed innymi użytkownikami komputera.

Należy pamiętać, że SpyShelter nie jest typowym oprogramowaniem antywirusowym i powinien być wykorzystywany jedynie jako jego uzupełnienie. Wśród zalet programu wymienić należy niskie wymagania systemowe, a także brak konieczności aktualizacji baz sygnatur i wysoką skuteczność w identyfikacji jeszcze nie znanych zagrożeń.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Działa świetnie z Bitdefenderem, szyfruje klawisze w przeglądarkach, jasne i przejrzyste alerty, skutecznie chroni system przed szkodliwymi akcjami
Jak na darmową wersje programu którego cena zaczyna się od €25, oferuje naprawdę dużo i nie ma czego się przyczepić
ocena użytkownika
16.09.2015 11:38 • Recenzja do wersji 10.1

(Wersja 10.1) Bardzo solidne narzędzie do ochrony, działa perfekcyjnie na Windows 10x64 Pro i działa w pełnej zgodzie z Bitdefenderem.

@zeusik123 Rzeczy które opisałeś NIE zdarzyły mi się zarówno na maszynach wirtualnych jak i na fizycznym PC. Być może instalowałeś jakiegoś pirackiego windowsa z dodatkami które są być może niekompatybilne albo wersje preview ...

brak
totalna destabilizacja windows 10 (wersja stabilna, nie beta ani żadne insajdery :) )
ocena użytkownika
29.08.2015 09:32 • Recenzja do wersji 10.1

No dobra... Odradzam! Mocno odradzam. Czysta instalacja windows 10, z przeglądarkami, sterownikami, kodekami itp. Zainstalowałem wersje free 64 bit. Zainstalowało się ok. Po restarcie czarny ekran i nic więcej. Następny restart z buta i czarny ekran. Następny restart z buta i pojawia się pulpit. Ikony i programy ładują się przez 2 minuty (normalnie wszystko pojawiało się błyskawicznie i już). Pierwsze pojawia się pytanie czy chcę dodać jakąś kompatybilność czy cuś do niezgodnego programu (sandboxie). Gdy decyduje że nie, wszystko się wiesza. Restart z buta. Odinstalowuje sandboxie. Po restarcie czarny ekran :) Restart z buta. Pojawia się bardzo powoli pulpit. I okienko z informacją że - fatal error i że nie działa menu start i cortana. Restart. Pojawia się menu start :) Z kompletnie poprzestawianymi ikonami :) Wystarczy. Odinstalowanie SpyShelter Free Anti-Keylogger 10.1. Restart, wszystko wraca do miłej normy (ikonki układam sam :) ).

Jednym słowem, nie miałem nawet jak sprawdzić jak ten program działa. Sama jego instalacja wysadziła mi windowsa 10 do tego stopnia, że sprawdzanie możliwości, ustawień itp programu, nie miało sensu. Ja podziękuje.