SpyShelter Premium SpyShelter Premium 12.2

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SpyShelter Premium to kolejna edycja cenionego programu zabezpieczającego komputer przed przechwytywaniem wpisywanych przez użytkownika danych, który stworzony i rozwijany jest w Polsce.

Program w tej wersji posiada funkcjonalność edycji bezpłatnej, tj. ochrona przed przechwytywaniem danych wpisywanych za pośrednictwem klawiatury, obrazu ekranu i zawartości schowka systemowego. Dodatkowo SpyShelter Premium wyposażony został w zestaw modułów, zabezpieczających komputer przed przechwytem obrazu z kamerki internetowej, dźwięku oraz innych danych przesyłanych za pośrednictwem połączenia z siecią. W przypadku 32-bitowych edycji systemu Windows ochronie poddawane jest także jądro systemu. Poszczególne moduły można dezaktywować w ustawieniach programu (nie jest to jednak zalecane).

Działanie narzędzia opiera się na mechanizmie tworzenia biało-czarnych list. W sytuacji wykrycia jakiegokolwiek podejrzanego działania SpyShelter wyświetla alert, a użytkownik musi podjąć decyzję czy zablokować lub zezwolić na daną akcję. Listą stworzonych w ten sposób reguł wygodnie zarządzać można z poziomu programu. Możliwe jest dodawanie i usuwanie wpisów oraz ich eksportowanie lub importowanie z pliku tekstowego. Na wspomnianej liście znaleźć się mogą również pliki lub foldery. Co istotne, dostęp do narzędzia może zostać zabezpieczony hasłem przed innymi użytkownikami komputera.

Należy pamiętać, że SpyShelter nie jest typowym oprogramowaniem antywirusowym i powinien być wykorzystywany jedynie jako jego uzupełnienie. Wśród zalet programu wymienić należy niskie wymagania systemowe, a także brak konieczności aktualizacji baz sygnatur i wysoką skuteczność w identyfikacji jeszcze nie znanych zagrożeń.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 14 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Niskie zapotrzebowanie systemowe, Monitorowanie każdej aplikacji, Ustalanie reguł dla każdej aplikacji, Kompatybilny z pakietem zabepieczającym
brak
ocena użytkownika
22.03.2015 21:20 • Recenzja do wersji 9.7.2 Premium

Właśnie skończyła mi się licencja Trial. Program godny polecenia ( lepszy od aplikacji Keyscrambler ). Dużo opcji, to ucieszy zaawansowanych użytkowników, monitoruje każdy uruchamiany plik poza podpisanym cyfrowo, co jest ustawione automatycznie przez producenta aplikacji. Program nie gryzie się z innymi pakietami zabezpieczającymi ( w moim przypadku NS 2015 czy Malwarebytes Antimalware ) to duży atut programu. Wersja Free Trial pozwala testować przez 2 tygodnie od momentu instalacji ( czasami wyłączał się i trzeba było zrestartować system ). Patrząc na ceny produktu, to opłaca się nawet kupno dożywotniej licencji na program ( licencja dożywotnia tania jak barszcz w porównaniu z tego typu programami konkurencyjnymi ). Nie ma co się zastanawiać: tylko instalować i czuć się bezpiecznym ( oczywiście ze zdrowym rozsądkiem ;-) ).