Avast Premium Security i Free Antivirus 2020 oficjalnie. Popularny antywirus w nowej odsłonie

Strona głównaAvast Premium Security i Free Antivirus 2020 oficjalnie. Popularny antywirus w nowej odsłonie
28.02.2020 20:35
Avast na rok 2020 jest gotowy, fot. BalkansCat via Shutterstock.com
Avast na rok 2020 jest gotowy, fot. BalkansCat via Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
bDZjvtPa

Avast ogłosił wprowadzenie na rynek dwóch nowych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Są to Premium Security, czyli kompleksowy pakiet łączący niegdysiejsze Avast Pro, Internet Security oraz Premier w jeden produkt, a także nowa wersja darmowego Free Antivirus.

bDZjvtOt

Avast Premium Security zapewnia pełną ochronę online dla systemów Windows, Mac, Android oraz iOS i jest dostępny na licencji jedno- lub wielostanowiskowej (do 10 instancji w gospodarstwie domowym) – czytamy w informacji prasowej. Jak zapewnia producent, wydanie dla każdej platformy optymalizowane było oddzielnie, przez co gwarantuje niższe niż w przeszłości zapotrzebowanie na zasoby sprzętowe.

Spośród nowych funkcji, które dotyczą wszystkich platform, warto zwrócić szczególną uwagę na Ransomware Shield oraz Real Site.

Pierwsza z nich, jak sama nazwa wskazuje, ma chronić użytkownika przed malware'em szyfrującym dane. Wykrywa foldery zawierające potencjalnie ważne pliki, a następnie, jak tłumaczy producent, uniemożliwia modyfikację ich zawartości aplikacjom. Chyba, że znajdą się na liście zaufanych. Druga z kolei blokuje dostęp do fałszywych stron. Na poziomie DNS, dodajmy, więc nie wymaga wtyczki do przeglądarki. Z oczywistych przyczyn Real Site zadziała także w przypadku ataku na router i zatrutych DNS-ów. Nie dopuści bowiem do przekierowania.

Avast 2020: porównanie wersji bezpłatnej i komercyjnej, fot. Materiały prasowe
Avast 2020: porównanie wersji bezpłatnej i komercyjnej, fot. Materiały prasowe

Prócz tego, Avast rozszerzył możliwości darmowego Avast Free Antivirus, ulepszając funkcję Smart Scan. Łączy ona skanowanie w poszukiwaniu malware'u, z aktualizacją oprogramowania, diagnostyką problemów sieciowych i optymalizacją wydajności i ustawień systemowych. Po zakończeniu działania wyświetla szczegółowy raport, w którym identyfikuje niedociągnięcia i oferuje narzędzia i sugestie, aby się z nimi uporać. Wreszcie, ulepszono także opcje ustawień i centrum powiadomień.

bDZjvtOv

A co w przypadku platform mobilnych? Zarówno wersja bezpłatna, jak i komercyjna mają dostęp do ochrony Wi-Fi, szyfrowany kontener na zdjęcia i możliwość ochrony hasła do skrzynki mailowej za pomocą biometrii urządzenia. Tyle że w wariancie darmowym pojawiają się limity: maks. 40 fotografii oraz jeden adres e-mail. Cechą szczególną wydania płatnego jest klient VPN.

Program Avast Free Antivirus 2020 znajdziesz w naszym katalogu oprogramowania w wersji dla systemu Windows, Android oraz iOS.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bDZjvtPr