SpyShelter Security Test Tool

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program

SpyShelter Security Test Tool to niewielkie narzędzie przeznaczone do badania systemu i oprogramowania zabezpieczającego pod kątem reakcji na różne nietypowe zachowania. Program imituje działania np. keyloggera, co pozwala na sprawdzenie, czy stosowany przez nas antywirus chroni przed tego typu zagrożeniami.

Program jest bardzo prosty w obsłudze, składa się z kilku różnych testów. Podstawowym z nich jest uzyskanie dostępu do uchwytu odpowiedzialnego za rejestrowanie wpisywanych klawiszy. Jeżeli uruchomimy ten test i atak się powiedzie, będzie on rejestrował to, co wpisujemy. Oprócz tego w aplikacji znajdziemy moduł odpowiedzialny za sprawdzanie dostępu do kamery internetowej, kilka sposobów wykonywania zrzutu ekranu, przechwytywania danych ze schowka systemowego, rejestrowania dźwięku i modyfikacji wrażliwych składników rejestru.

Aplikacja może być przez niektóre pakiety uznawana za podejrzaną: to w pełni prawidłowe działanie, zachowuje się ona bowiem w nietypowy sposób. Jeżeli posiadany przez nas pakiet zabezpieczający jest wyposażony w moduł izolujący jak np. piaskownica systemowa, powinniśmy umieścić SpySheltara właśnie w nim.

Uwaga

Archiwum udostępniane przez producenta jest zabezpieczone hasłem.
W celu jego rozpakowania należy użyć hasła spyshelter.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!