r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Star Tracker - Mobile Sky Map

Strona główna Android Edukacja i nauka Fizyka i astronomia

Jeżeli lubicie obserwować niebo w poszukiwaniu gwiazd i gwiazdozbiorów aplikacja Star Tracker - Mobile Sky Map jest idealną pomocą. Niezależnie od pogody pozwoli śledzić niebo na ekranie Waszych urządzeń.

W wersji podstawowej Star Tracker - Mobile Sky Map oferuje nam ograniczone możliwości, choć do wielu zastosowań będą one wystarczające. Podstawową jest podgląd mapy nieba na naszym ekranie. Jest on zależny od naszej lokalizacji. Tę możemy zmienić ręcznie za pomocą odpowiedniego menu. Na tym możliwości darmowej wersji się kończą.

W płatnej otrzymujemy kilka ciekawych dodatków. Po pierwsze możliwość wyszukiwania planet, gwiazd i gwiazdozbiorów. W identyfikacji tych ostatnich mogą pomóc grafiki ilustrujące przedstawiane obiekty. Po drugie dzięki wehikułowi czasu możemy sprawdzić układ gwiazd w przeszłość bądź też przyszłości. Płatna wersja to także brak reklam. Wśród zalet Star Tracker - Mobile Sky Map należy wspomnieć również o możliwości pracy w trybie offline. Szkoda, że autorzy programu nie postarali się o dopracowanie interfejsu, który prezentuje się archaicznie i nieintuicyjnie.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby: aplikacje do oglądania nieba

29
02.05.2015  •  Anna Rymsza

Jako że noce są coraz cieplejsze, przedstawiamy kilka aplikacji, które zaspokoją ciekawość budzoną przez obserwowanie nocnego nieba. Z nimi dowiecie się, jakie obiekty są widoczne, gdzie znajdują się sztuczne satelity i „co tak jasno świeci”. Stellarium Stellarium to w pełni wyposażone mobilne planetarium, z którego można korzystać bez połączenia z Internetem. Mapa nieba może być pokazywana na podstawie pozycji GPS lub wprowadzonej ręcznie, a także przesuwać się wraz ze zmianą pozycji urządzenia. W jej katalogu znajduje się ponad 600 tysięcy gwiazd, a także galaktyki i mgławice. O każdej…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.