reklama

StartW8 1.2.111.0

Strona główna Windows Akcesoria Rozszerzenia i powłoki pulpitu
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

StartW8 to niewielkie i darmowe narzędzie, które przywraca klasyczne menu Start w systemach Windows Server 2012 oraz Windows 8. Jego twórcy dołożyli wszelakich starań, aby aplikacja współgrała z nowym interfejsem graficznym systemu, a jednocześnie oferowała funkcjonalność znaną z poprzednich edycji środowiska operacyjnego Microsoftu.

Narzędzie po instalacji wprowadza w systemie menu Start, do jakiego zdążyliśmy się przyzwyczaić użytkując system operacyjny Windows Vista/7. Znajdziemy w nim takie elementy jak wbudowana wyszukiwarka, lista wszystkich zainstalowanych w systemie programów i gier, spis najczęściej uruchamianego oprogramowania, odniesienia do kluczowych elementów oraz narzędzi systemowych (m.in. Mój komputer, Dokumenty czy Panel sterowania), a także przyciski do szybkiego wyłączania komputera, restartu, wylogowania użytkownika itp.

StartW8 ponadto obsługuje skróty klawiszowe, pozwalające obsługiwać menu z pominięciem myszki, oferuje menu kontekstowe do wykonywania na obiektach podstawowych operacji oraz wspiera metodę "przeciągnij-i-upuść", służącą do sprawnego przenoszenia elementów w obrębie menu Start, ale nie tylko.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
MrBeckham666   20 #6 23.02.2015 00:58

odrazu mówie że ten program to wielkie spyware nie wiem nawet jakim cudem znalazł się na DP.

sam instaluje syf bez zgody użytkownika sprawdzane na VM.

classic shell jest po prostu nie zawodny.

wczesniej jakoś tego nie robił dziwne teraz nawet w tle instaluje bez wiedzy usera.

Autor edytował komentarz.
p2rek   5 #5 18.12.2014 22:29

@petrasck: Nic dziwnego że namieszał Ci w Windows 7, ponieważ program przeznaczony jest tylko dla Windows 8 i WS2012

Pioma   4 #4 18.12.2014 21:50

A po co komu ten program. Ekran startowy w win8 jest sto razy wygodniejszy niż to przestarzałe menu start. Powrót do tego niewygodnego rozwiązana w win10 to czysty atawizm.

petrasck   5 #3 18.12.2014 19:05

Nie polecam tego programu! Popieprzył mi wszystko w moim windows 7 i musiałem przywracać system od nowa!

darek719   41 #2 14.12.2014 10:31

działa super, do premiery w10 bede używał :p

rakso5   12 #1 18.08.2014 18:04

O cieszę się bardzo, że dodano ten program do bazy. Według mnie jest on dużo lepszy od Classic Shell bo tamten program jest zbyt rozbudowany a jak coś służy do wszystkiego to jest tak naprawdę do niczego. Nie znaczy to, że Classic Shell jest zły, wręcz przeciwnie ale StartW8 jest w moim odczuciu lepszy bo robi to co ma robić i nie daje miliona niepotrzebnych opcji konfiguracji przez co jest moim zdaniem lepszy ale każdy i tak wybierze sam według swoich potrzeb. Ja w każdym bądź razie bardzo polecam ten mały i bardzo dobry program.

reklama