StartW8 StartW8 1.2.111.0

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pob​ierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

StartW8 to niewielkie i darmowe narzędzie, które przywraca klasyczne menu Start w systemach Windows Server 2012 oraz Windows 8. Jego twórcy dołożyli wszelakich starań, aby aplikacja współgrała z nowym interfejsem graficznym systemu, a jednocześnie oferowała funkcjonalność znaną z poprzednich edycji środowiska operacyjnego Microsoftu.

Narzędzie po instalacji wprowadza w systemie menu Start, do jakiego zdążyliśmy się przyzwyczaić użytkując system operacyjny Windows Vista/7. Znajdziemy w nim takie elementy jak wbudowana wyszukiwarka, lista wszystkich zainstalowanych w systemie programów i gier, spis najczęściej uruchamianego oprogramowania, odniesienia do kluczowych elementów oraz narzędzi systemowych (m.in. Mój komputer, Dokumenty czy Panel sterowania), a także przyciski do szybkiego wyłączania komputera, restartu, wylogowania użytkownika itp.

StartW8 ponadto obsługuje skróty klawiszowe, pozwalające obsługiwać menu z pominięciem myszki, oferuje menu kontekstowe do wykonywania na obiektach podstawowych operacji oraz wspiera metodę "przeciągnij-i-upuść", służącą do sprawnego przenoszenia elementów w obrębie menu Start, ale nie tylko.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!