r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Styczniowe biuletyny bezpieczeństwa Microsoftu: dużo dobrego, nie dla każdego

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Microsoft wydał kolejne biuletyny bezpieczeństwa dla Windowsa. Tym razem łatają one luki w systemie, bibliotekach oraz pakiecie biurowym. W zestawie pojawia się również rozwiązanie luki 0-day oznaczonej jako CVE-2018-0802, która występowała w pakietach Office w wielu wersjach i pozwalała atakującemu wykorzystać błędy w pamięci, by uruchomić zainfekowany kod.

Wśród rozwiązanych problemów znalazła się także między innymi łata na podatność Mailsploit w Outlooku dla Maków (CVE-2018-0819), aktualizacja zabezpieczeń technologii Flash (ADV180001), rozwiązanie metody omijania zabezpieczeń we frameworku .NET (CVE-2018-0786), ujawniania informacji o zarządzaniu kolorami w komponencie graficznym (CVE-2018-0741) czy nieprawidłowych uprawnień podczas korzystania z Edge'a (CVE-2018-0803).

Pozostałe łatki dotyczą między innymi także Internet Explorera, Microsoft Office'a wraz z usługami i aplikacjami webowymi, podsystemu dla Linuksa, języka skryptowego, serwera SMB oraz jądra Windowsa i dotyczą w większości problemów z pamięcią oraz niekontrolowanym podnoszeniem uprawnień. Listę wszystkich rozwiązanych problemów znaleźć można na stronie Microsoftu.

r   e   k   l   a   m   a

Najnowsza aktualizacja nie dla wszystkich

Okazuje się jednak, że najnowszy pakiet zabezpieczeń nie trafi do wszystkich od razu. To decyzja podjęta w konsekwencji problemów, na jakie mogliby napotkać użytkownicy po zainstalowaniu udostępnionej wcześniej aktualizacji KB4056892. Ta rozwiązuje podatność komputera na Meltdown oraz Spectre, ale po instalacji zdarzają się problemy z bluescreenami, czemu winne są antywirusy.

Microsoft postanowił więc od teraz nie udostępniać użytkownikom wtorkowych aktualizacji, dopóki wykorzystywany przez nich program zabezpieczający nie zostanie odpowiednio zaktualizowany, a tym samym problemy ze stabilnością działania komputera po poprzedniej łatce zostaną zażegnane. Po aktualizacji antywirusa zmieniony powinien być odpowiedni klucz w rejestrze, ale w ostateczności można też zmodyfikować go samodzielnie.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.