Super Retro Trio, kolejna maszynka dla wielbicieli starych gier konsolowych, zadebiutuje w marcu

Strona główna Aktualności

O autorze

Stare gry miło czasem sobie przypomnieć, a nie każdy niefrasobliwie podchodzi do tematu emulatorów i tak zwanych romów, czyli zrzuconych do plików obrazów dawnych hitów. Fani klimatów sprzed lat mają swoje kolekcje gier na plastikowych kartridżach, lecz sprzęt umożliwiający ich uruchomienie nie zawsze nadal działa. Różne konsole zajmują ponadto miejsce w domowych magazynkach, więc nie dziwi zainteresowanie urządzeniami typu All-in-1, łączącymi moc kilku maszyn. Ciekawym rozwiązaniem tutaj wydawał się RetroN 5, lecz opóźniona premiera produktu może sprawić, że oczy retromaniaków zwrócą się w stronę debiutującego w USA w marcu Super Retro Trio.

Projekt pod szyldem Retro-bit umożliwi uruchomienie tytułów z Segi Genesis, kultowego Nintendo Entertainment System (czyli naszego Pegasusa), a także Super Nintendo Entertainment System (SNES-a). Ma odpowiednie sloty na gry, dwa dołączane pady także stylizowane są na dawne rozwiązania. W zestawie za blisko 70 dolarów znajdziemy ponadto zasilacz i kabel do podłączenia konsolki do telewizora. Za kolejne 44,99 można dołożyć do tego przystawkę umożliwiającą także wykorzystanie gier dla Game Boy'a Advance. Ponoć jest ona kompatybilna z innymi sprzętami ze slotem SNES.

Super Retro Trio pierwotnie zapowiedziano na lato 2013 roku, ale po drodze pojawiły się problemy techniczne, które opóźniły debiut rynkowy urządzenia. Teraz jednak wszystko jest podobno dopięte na ostatni guzik. To ma być naprawdę wysokiej jakości sprzęt.

© dobreprogramy

Komentarze