System Explorer System Explorer 7.0.0

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobier​z program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

System Explorer to rozbudowane narzędzie do zarządzania działającymi w środowisku Windows procesami, usługami czy nawet sterownikami i połączeniami sieciowymi. Z racji oferowanych możliwości stanowi ono doskonałą alternatywę dla systemowego menadżera zadań.

Program oferuje modularną budowę i co bardzo istotne każdy użytkownik posiada możliwość wygodnego dostosowywania wykorzystywanych przez siebie modułów. Realizowane to jest przy użyciu mechanizmu kart, znanego doskonale z przeglądarek internetowych, dzięki któremu interesujące nas funkcje łatwo dodamy na pasek ulokowany w górnej części okna System Explorera i dostępne one będą przy każdym uruchomieniu programu. Kolejna zaleta to przejrzysty i intuicyjny interfejs graficzny, dostępny w polskiej wersji językowej.

System Explorer pozwala kontrolować wszelakie działające w systemie procesy, zadania, czy też usługi. Możliwe jest ustalanie dla nich priorytetów, kończenie ich działania, zatrzymywanie i wznawianie. Początkujących użytkowników z pewnością ucieszy funkcja szczegółowych informacji dla każdego z działających komponentów, która działa w oparciu o bazę online dostępną z poziomu strony internetowej programu.

Ponadto w ręce użytkownika trafiają narzędzia umożliwiające monitorowanie wszelakich połączeń internetowych nawiązywanych przez aplikacje, odinstalowywanie z systemu programów, zarządzanie oprogramowaniem uruchamianym wraz ze startem Windowsa i wiele innych. System Explorer oferuje moduł historii, pozwalający śledzić poczynania użytkownika, a także daje możliwość tworzenia punktów przywracania z kopią zapasową rejestru systemowego i plików oraz porównywania ich ze sobą.

Oferowana jest też graficzna reprezentacja stopnia użycia bazowych podzespołów komputera i wszelakich dostępnych połączeń sieciowych.

Uwaga

  1. Dla użytkowników systemu Windows 2000 twórca udostępnił starsza i nierozwijaną już wersję 1.4. Pobrać ją można wybierając z rozwijanej listy poniżej przycisku 'Pobierz program' opcję 'wersja 1.4 (dla Windows 2000)'.
  2. Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!