Szybkie poprawki i mamy Safari 3.2.1

Strona główna Aktualności

O autorze

Tuż po premierze Safari w wersji 3.2 użytkownicy zaczęli zgłaszać swoje obiekcje dotyczące stabilności działania przeglądarki. Apple zareagowało prawie natychmiastowo poprawiając zgłoszone błędy i udostępniając Safari 3.2.1.

Przypominamy, że w przed tygodniowej aktualizacji 3.2 wprowadzono osiem łatek dotyczących samego Safari i trzy łatające dziury w silniku renderującym WebKit. Poprawki usuwają dziury w bibliotekach zlib i libxslt. Usunięty został błąd przepełnienia sterty w CoreGraphics umożliwiający wykonanie dowolnego kodu za pomocą odpowiednio spreparowanego obrazka. Naprawiono także cztery inne błędy w obsłudze plików graficznych JPEG i TIFF. Jeden z nich został odkryty przez naszego rodaka, Roberta Święckiego.

Poprawiono także błąd, który powodował, że mimo wyłączenia autouzupełniania dane wpisywane do formularzy były zapamiętywane na dysku w pamięci podręcznej przeglądarki. Aktualizacje w WebKit dotyczyły błędów, które w przypadku odpowiednio spreparowanych stron umożliwiały zdalne wykonanie dowolnego kodu lub ujawnienie informacji.

Użytkownicy Mac OS mogą pobrać najnowszą wersję przeglądarki z poziomu Software Update, natomiast Czytelników posiadających system Windows odsyłamy do naszego działu PROGRAMY -> Komunikacja i Internet -> Przeglądarki stron WWW

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję