r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

TIDAL

Strona główna Android Multimedia Streaming muzyki

TIDAL to oficjalna aplikacja muzycznego serwisu streamingowego o tej samej nazwie. Po opłaceniu abonamentu zapewnia nam dostęp do ogromnej bazy muzyki, w tym teledysków.

Przygodę z TIDAL rozpoczynamy od założenia konta, bądź też zalogowania się. Poza standardową możliwością logowania za pomocą adresu e-mail wspierane są też serwisy Facebook oraz Twitter. Wcześniej wybieramy również interesujący nas abonament. Niestety serwis w przeciwieństwie do głównych konkurentów nie oferuje stałego trybu darmowego. Tak więc nawet gdy chcemy skorzystać z darmowego okresu próbnego, przy zakładaniu konta musimy podać dane do dokonania transakcji. Wspierane są karty i konto PayPal.

r   e   k   l   a   m   a

TIDAL cechuje ciekawy, ładny i mało intuicyjny interfejs. Daje o sobie znać już przy pierwszy logowaniu, kiedy to z poziomu aplikacji potrafi odesłać nas do Google Play celem pobrania aplikacji. Aplikacja oferuje interfejs w języku polskich choć nie wszystkie komunikaty i opcje zostały przetłumaczone. Na pewno na pochwałę zasługuje stabilność działania. Podczas testów nie było żadnych problemów, ani ze słuchaniem muzyki, ani z oglądaniem teledysków.

Z poziomu ustawień możemy zmienić jakoś dźwięku do wybranych rodzajów połączeń, aktywować płynne przechodzenie, połączenie z Facebookiem oraz Last.fm, czy też aktywować tryb offline. Aplikacja dostępna jest za darmo i dobrze uzupełnia usługę serwisu, o ile oczywiście zdecydujemy się na opłacanie abonamentu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowa płyta Beyonce to obraz kuriozalnej sytuacji dzisiejszych usług muzycznych

88
ROZRYWKA 25.04.2016 | Maciej Olanicki

Przez lata usługi muzyczne oparte na strumieniowaniu zapowiadały się na ostatecznych pogromców muzycznego piractwa. Z czasem jednak konkurencja stała się bardziej zacięta, co paradoksalnie wcale nie odbiło się korzystnie na końcowych użytkownikach. O tym, że z sytuacją na rynku strimingów jest, kolokwialnie mówiąc, coś nie tak, przekonaliśmy się dobitnie także dzisiaj, przy okazji premiery nowej płyty Beyonce. Biorąc pod uwagę fakt, że artystka jest żoną Jaya Z, właściciela usługi Tidal, oraz jest ściśle powiązana z jego muzycznymi interesami, nikogo nie dziwi zapewne, że jej najnowsza płyta…

Tidal zmieni właściciela? Usługa może trafić w ręce Samsunga

15
INTERNET 01.03.2016 | Maciej Olanicki

Tidal to usługa muzyczna, która usilnie stara się odróżniać od Spotify czy Apple Music wyznaczaniem elitarności: głównie za sprawą strumieniowania w bezstratnym formacie (więcej na temat jakości muzyków w serwisach muzycznych w tekście Jacka Szumowskiego), ale także dzięki postaci Jaya Z. Okazuje się jednak, że Tidal może być w tarapatach. Co więcej nie brakuję chętnych, aby serwis przejąć. Do 99 problemów Jaya Z trzeba doliczyć kolejny. Otóż został on oskarżony o nie płacenie artystom, których muzyka jest dostępna na Tidalu. Oczywiście trudno spodziewać się, aby wynikało to z problemów…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.