TagScanner TagScanner 6.1.7

Strona główna Windows Multimedia Katalogowanie zasobów multimedialnych
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

TagScanner to wielofunkcyjny program do organizowania i zarządzania kolekcją muzyki na komputerze. Aplikacja wyposażona została w zaawansowany edytor tagów, a także specjalną funkcję do pobierania najważniejszych informacji o utworze muzycznym z sieci. Oprócz tego umożliwia szybkie tworzenie listy odtwarzania, a także pozwala na eksportowanie danych i kolekcji muzyki do formatu HTML, CSV lub XML.

Program obsługuje tagi ID3v1 i ID3v2, a także komentarze Vorbis i informacje APEv2. Poza tym jest kompatybilny z aplikacjami Windows Media i iTunes. TagScanner doskonale nadaje się również do słuchania muzyki na komputerze, dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi. Ponadto nie zabrakło w nim również specjalnego narzędzia do wyszukiwania plików muzycznych na komputerze.

Korzystając z dołączonego edytora tagów, możemy zmieniać i dodawać najważniejsze informacje o pliku muzycznym, w tym między innymi tytuł, wykonawcę, album, rok produkcji oraz gatunek. To nie wszystko. Program umożliwia też pobieranie informacji o dowolnym utworze muzycznym z internetowych baz danych (FreeDB lub Amazon). TagScanner obsługuje następujące formaty audio MP3, OGG, Musepack, AAC, Speex, WMA, WavPack, MP4 oraz OptimFROG (format bezstratnej kompresji dźwięku).

Uwaga!

  • Program TagScanner został tylko częściowo spolszczony.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy, rozbudowany, łatwa edycja tagów
słabe wyszukiwanie tagów
ocena użytkownika
03.11.2016 18:39 • Recenzja do wersji 6.0.16

Program jest naprawdę rozbudowany, ilość opcji na początku przytłacza. Mamy wygodny i całkiem przejrzysty polski interfejs. Zarządzanie i edycja tagów w programie jest prosta i szybko. Czytając komentarze liczyłem na łatwe i skuteczne wyszukiwanie tagów w internecie, niestety z tym trochę gorzej, dostępne bazy nie zawierają wielu znanych utworów. Mimo wszystko do samej edycji tagów program sprawdza się bardzo dobrze.

W pełni darmowy, ogromne możliwości edycji plików muzycznych, wersja portable, lekki, szybki, poprawiono błędy z poprzednich wersji.
Mnogość funkcji może przerażać, brak autoaktualizacji (pomimo komunikatu o nowej wersji) poza tym, wg mojej skromnej osoby, brak.
ocena użytkownika
02.01.2015 23:45 • Recenzja do wersji 5.1.660

Pamiętam jak proponowałem Redakcji ten program. Cieszy fakt, że udało się go dodać do bazy DP ponieważ program jest naprawdę rewelacyjny i dość prosty w obsłudze.

Mając sporą biblioteczkę muzyczną szukałem programu który pozwalałby mi zapanować nad tagami, nie tylko tymi podstawowymi. MP3Tag jest w porządku ale jego ingerencja w tagi jest stosunkowo nie duża a mi zależało na większych możliwościach. Szukałem dość długo, przerabiałem wiele różnych programów. Gdy "wpadł mi w ręce" ten program nagle dodawanie, usuwanie, edytowanie tagów, nie tylko tych podstawowych, stało się dziecinnie proste.

Program składa się z 4 głównych zakładek: Music Renamer, TAG Editor, TAG Processor, List Maker. Mało i średnio zaawansowany użytkownik zaspokoi się TAG Editorem, który oferuje te same opcje co MP3Tag w nieco wzbogaconej wersji. Pozwala zdefiniować ponad 15 dodatkowych pól w tagu pliku muzycznego (najpopularniejszego mp3) poprzez dodanie np. informacji o BPM, kodach ISRC, wydawcy, stronie artysty/wydawcy czy choćby tekstu utworu.

Nie będę rozpisywał się na temat TagScannera. Każdy kto korzysta / nie korzystał z MP3Taga (którego przywołuję tak często ponieważ jest jednym z najlepszych programów tego typu) w TagScannerze znajdzie coś dla siebie.

Program może przerażać mnogością funkcji jednakże jak ktoś szuka niemalże idealnego softu, prostego w obsłudze, darmowego(!!!) i bardzo szybkiego to oto jest soft dla niego.

Szczerze polecam. Idealne uzupełnienie równie dobrego MP3Taga. Do użytku naprzemiennie - rewelacja.