TagScanner TagScanner 6.0.32

Strona główna Windows Multimedia Katalogowanie zasobów multimedialnych
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

TagScanner to wielofunkcyjny program do organizowania i zarządzania kolekcją muzyki na komputerze. Aplikacja wyposażona została w zaawansowany edytor tagów, a także specjalną funkcję do pobierania najważniejszych informacji o utworze muzycznym z sieci. Oprócz tego umożliwia szybkie tworzenie listy odtwarzania, a także pozwala na eksportowanie danych i kolekcji muzyki do formatu HTML, CSV lub XML.

Program obsługuje tagi ID3v1 i ID3v2, a także komentarze Vorbis i informacje APEv2. Poza tym jest kompatybilny z aplikacjami Windows Media i iTunes. TagScanner doskonale nadaje się również do słuchania muzyki na komputerze, dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi. Ponadto nie zabrakło w nim również specjalnego narzędzia do wyszukiwania plików muzycznych na komputerze.

Korzystając z dołączonego edytora tagów, możemy zmieniać i dodawać najważniejsze informacje o pliku muzycznym, w tym między innymi tytuł, wykonawcę, album, rok produkcji oraz gatunek. To nie wszystko. Program umożliwia też pobieranie informacji o dowolnym utworze muzycznym z internetowych baz danych (FreeDB lub Amazon). TagScanner obsługuje następujące formaty audio MP3, OGG, Musepack, AAC, Speex, WMA, WavPack, MP4 oraz OptimFROG (format bezstratnej kompresji dźwięku).

Uwaga!

  • Program TagScanner został tylko częściowo spolszczony.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy, rozbudowany, łatwa edycja tagów
słabe wyszukiwanie tagów
ocena użytkownika

Program jest naprawdę rozbudowany, ilość opcji na początku przytłacza. Mamy wygodny i całkiem przejrzysty polski interfejs. Zarządzanie i edycja tagów w programie jest prosta i szybko. Czytając komentarze liczyłem na łatwe i skuteczne wyszukiwanie tagów w internecie, niestety z tym trochę gorzej, dostępne bazy nie zawierają wielu znanych utworów. Mimo wszystko do samej edycji tagów program sprawdza się bardzo dobrze.

03.11.2016 18:39 | Recenzja do wersji 6.0.16
W pełni darmowy, ogromne możliwości edycji plików muzycznych, wersja portable, lekki, szybki, poprawiono błędy z poprzednich wersji.
Mnogość funkcji może przerażać, brak autoaktualizacji (pomimo komunikatu o nowej wersji) poza tym, wg mojej skromnej osoby, brak.
ocena użytkownika

Pamiętam jak proponowałem Redakcji ten program. Cieszy fakt, że udało się go dodać do bazy DP ponieważ program jest naprawdę rewelacyjny i dość prosty w obsłudze.

Mając sporą biblioteczkę muzyczną szukałem programu który pozwalałby mi zapanować nad tagami, nie tylko tymi podstawowymi. MP3Tag jest w porządku ale jego ingerencja w tagi jest stosunkowo nie duża a mi zależało na większych możliwościach. Szukałem dość długo, przerabiałem wiele różnych programów. Gdy "wpadł mi w ręce" ten program nagle dodawanie, usuwanie, edytowanie tagów, nie tylko tych podstawowych, stało się dziecinnie proste.

Program składa się z 4 głównych zakładek: Music Renamer, TAG Editor, TAG Processor, List Maker. Mało i średnio zaawansowany użytkownik zaspokoi się TAG Editorem, który oferuje te same opcje co MP3Tag w nieco wzbogaconej wersji. Pozwala zdefiniować ponad 15 dodatkowych pól w tagu pliku muzycznego (najpopularniejszego mp3) poprzez dodanie np. informacji o BPM, kodach ISRC, wydawcy, stronie artysty/wydawcy czy choćby tekstu utworu.

Nie będę rozpisywał się na temat TagScannera. Każdy kto korzysta / nie korzystał z MP3Taga (którego przywołuję tak często ponieważ jest jednym z najlepszych programów tego typu) w TagScannerze znajdzie coś dla siebie.

Program może przerażać mnogością funkcji jednakże jak ktoś szuka niemalże idealnego softu, prostego w obsłudze, darmowego(!!!) i bardzo szybkiego to oto jest soft dla niego.

Szczerze polecam. Idealne uzupełnienie równie dobrego MP3Taga. Do użytku naprzemiennie - rewelacja.

02.01.2015 23:45 | Recenzja do wersji 5.1.660