r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

TeXnicCenter 2.02

Strona główna Windows Biuro Edytory tekstów
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

TeXnicCenter to rozbudowany program stworzony do tworzenia i edytowania złożonych dokumentów w środowisku LaTeX-a. TeXnicCenter pozwala na pisanie tekstów zawierających liczne formuły matematyczne, tabele oraz grafiki, a także indeksy oraz bibliografie.

Interfejs programu składa się z kilku podstawowych sekcji pozwalających kolejno na obserwowanie struktury całego projektu lub konkretnego dokumentu, edytowanie tekstu oraz śledzenie procesów, które program wykonuje podczas kompilowania dokumentu. Dzięki podobnemu układowi interfejsu TeXnicCenter ułatwia pracę, a możliwość tworzenia projektów dodatkowo organizuje dostęp do działów i kontekstów przygotowywanego dokumentu.

Głównym elementem programu pozostaje jednak edytor kodu, który koloruje składnię oraz podpowiada właściwą formułę polecenia. Choć TeXnicCenter jest programem dla osób obeznanych ze środowiskiem LaTeX-a, początkujący użytkownicy znajdą poręczne kreatory tabel czy grafik ułatwiające osadzenie w tekście wybranych elementów. Program oferuje rozbudowany system służący do pisania skomplikowanych matematycznych formuł z wykorzystaniem wielu symboli.

Program oferuje możliwość dodawania bibliografii za pośrednictwem BibTeX-a. TeXnicCenter pozwala na kompilowanie dokumentów do plików wyjściowych w formacie DVI, PS lub PDF.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Programy dla studentów: jak rozpocząć pracę z LaTeX-em?

90
30.11.2017  •  Magdalena Łachacz

Wydaje się, że każdy, kto był wcześniej z jakichś powodów zobowiązany do skonstruowania autorskiej wypowiedzi o naukowym charakterze, może opowiedzieć kilka anegdot nie tylko o pełnym zwrotów akcji procesie konceptualizacji pracy czy o herkulesowym wysiłku przerzucenia ton materiałów w rozmaitych repozytoriach oraz bibliotekach, ale też – a może przede wszystkim – o walce na śmierć i życie z oporem materii w edytorze tekstowym. Warto jednak wiedzieć, że można prace naukowe pisać inaczej: ze spokojem wywołanym świadomością, iż środowisko, w którym powstaje tekst, zadba o jego złożenie, a…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.