r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Tesla Model S po aktualizacji firmware jeszcze szybsza: setka w 2,4s

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Jeśli nadal sportowe auta kojarzą się wam z silnikami benzynowymi o dużej pojemności, to jesteście w sporym błędzie. Zasilane tradycyjnym paliwem superszybkie auta mogą pozazdrościć osiągów elektrycznym braciom, którzy nie mają problemów z zejściem poniżej 2,5 s w przyspieszeniu od 0 do 100 km/h.

Silnik elektryczne, które błędnie mogą kojarzyć się z pojazdami do powolnego poruszania się w mieście, uzyskują ogromny moment obrotowy i to dostępny w bardzo szerokim zakresie. Co to daje? Przykładowo zaprezentowany na tegorocznych targach CES, elektryczny Faraday Future FF 91 w amerykańskiej setce, czyli od 0 do 60 mph (ok. 96 km/h) osiąga 2,39s. To wynik lepszy od jednego z najpotężniejszych aut z silnikiem benzynowym – Bugatti Chiron dysponujące silnikiem W16 wypada minimalnie gorzej.

r   e   k   l   a   m   a

Po prezentacji Faraday Future FF 91 szybko został okrzyknięty godnym rywalem Tesli. Najwyraźniej firma Elona Muska poczuła oddech konkurencji, bowiem najnowszą aktualizacją firmware swojego Modelu S poprawiła osiągi. Topowa wersja P100D już wcześniej zachwycała przyspieszeniem, ale po wgraniu nowszej wersji oprogramowania, w niezalecanym trybie Ludicrous Plus, amerykańską setkę osiągniemy w 2,4s, piekielnie szybko!

Przyspieszenie jest tak duże, że wręcz Tesla nie poleca by włączać specjalny tryb. Wywoływane wówczas przeciążenie negatywnie wpływa na stan komponentów auta, z drugiej strony, chyba warto je poświęcić za doznania związane z osiągnięciem 96 km/h w zaledwie 2,4s. Po włączeniu trybu Ludicrous Plus dostajemy informację, że Model S właśnie stał się bardzo szybki – wyświetlana jest krótka animacja, kojarząca się ze skokiem w nadprzestrzeń z filmu Gwiezdne Wojny.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.